Gençlerbirliği galibiyete özlem kaldı

Spor Kaba Et 1. Kütle ekiplerinden Gençlerbirliği, akıbet 7 maçında sadece 2 nokta alabildi.

Ligde 10. haftanın kapanış maçında Adanaspor’a deplasmanda 2-1 yenilen hükûmet merkezi ekibi, dağ gidişata akıbet veremedi.

Transfer yasağını kaldıramadığı amacıyla takıma sağlamlaştırma yapamayan al-siyahlılar, 6 puanla 17. sırada düzlük alıyor.

Gençlerbirliği, yıpranmamış teknik direktörü Ötede Aksoy yönetiminde çıktığı üç maçı bile kaybetti.

Yılport Samsunspor ve Ankara Keçiörengücü’ne 2-0 kaybeden payitaht temsilcisi, Adanaspor mağlubiyetiyle üst üste üçüncü yenilgisini yaşadı.

Ligdeki yegâne galibiyetini 2-1’lik skorla Dyorex Boluspor karşısında elde eden Gençlerbirliği, henüz sonra çıktığı 7 maçta 2 beraberlik ve 5 yenilme aldı.

Niyazi Akdaş gitti-geldi

Ekonomik açıdan sıkıntılı bir proses kıvrak başkent ekibi, akıbet 4 ayda 3 genel asamble yaptı. Gençlerbirliği bu süreçte yaptığı umumi kurul sayısı kadar galibiyete ulaşamadı.

5 Haziran’da yeniden başkanlığa seçilen Niyazi Akdaş, 31 Temmuz’üstelik gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda namzet olmadı.

Akdaş’ın desteklediği ve seçime bir tane namzet giren Arzulu Çankırı al-siyahlıların yıpranmamış başkanı seçilirken, payitaht temsilcisi transfer yasağını kaldıramadı.

Olağanüstü umumi kurulu 25 Eylül’de yeniden toplayan Gençlerbirliği’nde gine Akdaş dönemi başladı.

Pek Diyadin’in istifasıyla boşalan maharet yönetmenlik görevine Ölçüsüz Aksoy’u getiren Akdaş’ın bu hamlesi daha düzlük sonucuna yansımadı.

Gençlerbirliği, Spor Toto 1. Loda’in 11. haftasında 31 Ilk Teşrin Pazartesi haset sahasında Manisa FK ile karşılaşacak.

Share: