Ankara gündem haberi | Yıldız Ankara Tören Düzeni Yolu Tüneli’nde tebeddülat çalışması başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), sık sık kayaç düşme sorununun yaşandığı Yıldız Ankara Protokol Yolu Tüneli’nde tadilat çalışması başlatıldığını bildirdi.

ABB’den yapılan açıklamada, başkentlilere henüz konforlu ve güvenilir muvasala keşfetmek için çalışmalara devam edildiği belirtildi.

Yeni el ve köprülü kavşaklarla başkent trafiğini rahatlatan ABB’nin, aynı zamanda ana arterler özellikle almak için ana yol ve bulvarlarda de bakım, tamir ve değişiklikler çalışmaları yaptığı vurgulanan açıklamada, “Haber İşleri Ofis Başkanlığı, 15 yıl önce yapılan ve imal aşamasındaki kavisli imalat dolayısıyla sıkça üzerindeki kayaların düşmesi sonucunda kazaların meydana geldiği Şimal Ankara Protokol Yolu Tüneli’nde tadilat çalışması başlattı.” bilgisi verildi.

Çalışmalar kapsamında, yarın gece yarısı gidiş geliş aktarımı yapılarak, tünelin Çankırı yönünün trafiğe kapatılacağı, 40 periyot içerisinde tamamlanması hedeflenen icraat boyunca, gidiş geliş akışının Ankara yönünde 2 azimet-2 geliş şeklinde sağlanacağı duyuruldu.

Share: