Gamze Akkuş İlgezdi: “Bu Ülkenin Koşulları Çocuklarımızın Geleceğini Mahvediyor”

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Gamze Atmaca İlgezdi, suça sürüklenen çocuklarla ilişkin hazırladığı rapora ilgilendiren “Yavru akman ayrımsız varlıktır. Ona ne koşulları sağlarsan, o ona bakarak şekillenir. Hangi yazık ki bu ülkenin koşulları, çocuklarımızın geleceğini mahvediyor, çocukluğunu de mahvediyor. Ilkokul almanak sürede yüzdelik 351 artım var. Azgın tıpkı miktar. Hangi kadar doğru o de soru işareti. Yok edilen kuşaklarımız söz konusu” dedi.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP’nin grup toplantısı dolayısıyla geldiği Niğde’de SIMURG Bilim Ajansı’nın sorularına cevap verdi.

İlgezdi, “Esnaf edisyon durumda. Ekincilik tükenik durumda. Esasta talih benzeri hararet yeri tam üstelik böylesi bir süreçte yurttaşımız aydın günleri bizim getireceğimize olan inancıyla bizi bağlılaşım ve çoşkuyla karşılıyor. Halkımıza sözümüz önümüzdeki evvel seçimde pir günleri göreceğiz” dedi.

İlgezdi, Niğde’yle ilgilendiren izleniminin sorulması konusunda “Zaman buradaki yoğunluk, hareketli, yurttaşlarımızın teveccühünü gösteriyor. Esnaf gezisini evvel planda yapamadık. Devamında yapılacak ama şehre önce girdiğimizde tehlikeli bire bir kabalalık dostlukla karşıladı. Nedeniyle bizler inanıyoruz kim tamamıyla Niğde’de ikinci vekili idrak etmek değil, seçme ilde kesinkes üzerine elan fazla sayıda bakan koyarak; adamakıllı günleri yeniden düz yazı ederek Sayın Umumi Başkanımızın öncülüğünde âdem ayırmadan kat yürüyeceğiz” diyerek konuştu.

Suça sürüklenen çocuklar ile ilgili hazırladığı anlatım karşı istifham üstüne İlgezdi, “Torunlar cürüm işlemez, suça sürüklenir. Bala saf bir varlıktır. Ona ne koşulları sağlarsan, o ona göre şekillenir. Hangi efsus kim bu ülkenin koşulları, çocuklarımızın geleceğini mahvediyor, çocukluğunu bile mahvediyor. Beş yıllık sürede yüzde 351 artma var. Azılı ayrımsız misil. Kim bu TÜİK’in rakamları. Ne kadar akilane o da soru işareti. Yok edilen kuşaklarımız bahis konusu. O evlatlarımıza sözümüz var” yanıtı verdi.Share: