Türkiye Zehir Koşusu Şampiyonası, 11 Eylül’de Trabzon’da düzenlenecek

Türkiye Elem Koşusu Şampiyonası’nın 11 Eylül Münasebet günü Trabzon’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Köprübaşı Belediye Reisi Yüce Aydın, Trabzon Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Şair Çetiner ve Köprübaşı Ateş Koşuları organize sorumlusu Göksal Purtuloğlu, tarihi Kervan yolu üstünde yapılması planlanan zehir koşusu güzergahında incelemelerde bulundu.

Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda devam edecek ve Kahvedüzü mevkisinde sona erecek yarışlar, 12 kilometrelik güzergahta yapılacak.

Büyükler ve 20 yaş altı kategorilerinde tahminî 350 sporcunun katılması beklenen organizasyonda milli mızıka seçmelerinin bile yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, “Sporcularımız, Köprübaşı kadar saf güzellikleriyle ön plana sâdır ilçemizin parkurunda yarışacak olmanın heyecanı ortamında. Bu sebepten katılımın faziletkâr olmasını hedefliyoruz. Bu yıl sloganımız AFAD gönüllülerine farkındalık düşünmek. Bu oylumlu organizasyonda iş birliği içinde olduğumuz paydaşlarımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Âşık Çetiner bile eşsiz sporculara familya sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşayacaklarını belirterek, organizasyona kamu sporseverleri çağırma etti.

Share: