Futbolda benzeri evvel: evli koşa bu arada mızıka yönetiyor

Henüz evvel futbol sahalarında tek görülmemiş aynı olay Kocaeli’üstelik meydana geldi. Tuğba-Göktan Arpacı çifti, Süper Amatör Ligi takımlarından Güzel spor‘un beceri sorumluluğunu üstlendi. Böylecene ilk kez tıpkısı ayak topu takımını eş-âdem bu arada çalıştırırken bando içi karı ortamına katkısı görenlerin ilgisini çekiyor.

Kocaeli’bile Süper Tor Kütle 1. Küme’dahi mücadele eden Şirinspor, Türkiye’bile eşi ayrımsız yepyeni benzeri modele imzasını attı. Takımın ustalık sorumluluğunu familya-herif beraber üstleniyor. Kartepe ilçesinin Şirinsulhiye mahallesinde kâin takım, kullanılmamış oluşumuyla bu arada familya ortamının örneklerini sunuyor.

Geçtiğimiz sezonlarda takımın kalesini koruyucu Göktan Arpacı, talihsiz tıpkısı sakatlıkla futbolu bıraktı. Kulüp başkanı Hasan Cebeci, Göktan Arpacı’ya takımın maharet sorumluluğunu üstlenmesi üzere öneri sundu. Kararı düşünen Göktan Arpacı, çarkıt istekli basketbolcu olan ayrımsız zamanda spor akademisi mezunu olan eşi Tuğba Arpacı ile bu arada teklifi akseptans etti. Beceri sorumluluğu Göktan Arpacı üstlenirken, havari antrenörlük ve kondisyonerliği bile Tuğba Arpacı üstleniyor. Madun yapıyı bile beraber başöğretmen dinç çift, sporcuları antrenmana getiren ailelerin dahi takdirini topluyor. Yeni deneyimlerinin heyecanını paylaşan Arpacı çifti, açıklamalarda bulundu.

“Şok tıpkısı serüvene başladım”

Öğrenmeye ve yeni şeyler denemeye daima amatör olduğunu tamlayan Tuğba Arpacı, “Küçüklüğümden beri istediğim şeyleri öğrenme çabası içerisine oldum. Anneme muavenet etmek üzere mutfağa giriyordum, annem beni kovuyordu ama babaannem hoşgörüsüz alıyordu. Yani, ayrımsız şekilde giriyordum. ya da örgü ördüklerinde ego de nikbet yazar anında öğreniyordum. Lisede de basketbol takımındayken tıpkı yandan korfbolu birlikte öğrenmiştim. Kocaeli Üniversitesinde öğrenciyken milli takıma seçildim. Üniversite okurken kendini ne büyüklüğünde geliştirebilirsen ilerisi üzere gelişim sektörün o kadar geniş oluyor. Kendimi elimden geldiğince geliştirmeyi hedefledim. Zumba ve plates belgelerimi aldım. Özel eğitimler ve yüzme dersleri veriyorum. Demincek üstelik alışılmamış bir futbol serüvenine başladım” dedi.

“Futbolda kendimi geliştirip bir mızıka yönetmeyi istiyorum”

Kazanacağı deneyimlerle ileride biricik başına tıpkı kadın ya dahi ayvaz takımı çalıştırma fikrine dahi sıcak baktığını tamlayan Tuğba Arpacı, “Bura çokça adamakıllı tıpkısı köy takımı ve bu karye takımında haddinden fazla pir potansiyeller var. Çabucak ayvaz değil eş sporcular için da bu gizil meri. Ben bile muhtelif sertifikalarımı aldıktan sonradan burada bire bir nesiç yapıp belki avrat takımı ortaya çıkarabilirim. Türkçesi istiyorum ve bunun üzere gerekli önce paye belgemi aldım. İkinci evre belgemi üstelik almayı hedefliyorum. Bu henüz önce senemiz. Kendim hangi kadar çokça madde öğrenebilirsem hepsi zait oluyor. Burada mütenevvi aktiviteler yapmayı hedefliyoruz. Lüzumlu karı takımı gerekse çocuklara idman ya dahi ayrıksı branşlarda eğitimler vermek gibi yani, futbolda kendimi geliştirip aynı topluluk yönetmeyi istiyorum. Genelde kadınlar daha tecrübesiz, daha büyükler oluyor. Ego aksine sporculuğun vermiş olduğu tıpkı şeyle sahaya girdiğim anda o naifliği, kibarlığı tıpkısı kenara bırakıyorum. Tek kimsenin gözünün yaşına bakmıyorum ve antrenmanların kâffesi benim amacıyla tıpkısı değerde. Aynı disiplinde bitmeme ederek antrenmanlarımı yaptırıyorum. O yüzden hastalık olmasın, ihtimal aynı ayvaz takımının başında birlikte ego olabilirim” diyerek konuştu.

“Analık duygusuyla, çocuğumu eğitiyormuş gibi davranıyorum”

Mızıka tarafından kendisinin maharet sorumluluğunun nazikâne karşılandığını belirten Arpacı, “Antrenmanlara geçmiş başladığımızda bana alın inanılmaz tıpkısı çekinmek vardı. Tıpkı şekilde annelik duygusuyla zaten çocuğumu eğitiyormuş kabil elimden mevrut verimi sağlamaya çalışıyorum. Davranışımı o şekilde sergiliyorum. Başladığım günden beri tek kimsenin bire bir saygısızlığını evet dahi dokunaklı sözünü görmedim. İlk serüvenimiz olduğu amacıyla biz de eskimemiş göreceğiz aslında amma işin süresince avrat olunca dizge söylediği sözlere, yaptığı davranışlara az buçuk henüz özen ediyor. Takımda önceki Göktan’ın sözü geçiyor. Evde birlikte onun sözü geçiyor. Bir öz söylediğimde ‘Tamam hayatım’ diyor ve netice olarak onun sözü geçmiş oluyor” şeklinde konuştu.

“Düz içerisinde daha çok fasıla geçiriyoruz”

İlkleri yaşadıklarını söyleyen ve eşiyle ahit geçirme açısından da durumu değerlendiren Arpacı, “Türkçesi ev-koca aracılığıyla çalıştırılan benim bildiğim birlikte eksantrik benzeri bando bulunmayan. İlkleri yaşıyoruz. İnşallah adamakıllı sonuçlar elde ederiz bu modelle. Evde çocuk olduğu için ben genelde çocukla ilgileniyorum. Göktan üstelik genelde maç ve maç analizleri izliyor. Kayran içerisinde henüz aşkın ilk kânun geçiriyoruz. Aslında bu benim işime geliyor. Çünkü özge nev Göktan yeniden olmayacaktı. Deminden onunla bu arada koridor geçirmiş oluyorum. Bu genişlik bile beni çokça sevindiriyor. Havalar sunturlu olduğunda kızımızı de getiriyoruz. Onun birlikte spor içerisinde büyümesini istiyoruz. Spor ortamının içerisinde büyümesinin çocuğun gelişiminde haddinden fazla müspet benzeri nümayiş oynayacağını düşünüyorum. Futbol denilince akla hep eş geliyor amma işin özüne bakınca haddinden fazla hususi karı futbol sporcularımız var. Çok iyice takımlar var. Türkiye’da birlikte adım adım bu oluşumlar bitmeme ediyor. Biz bire bir önce olacağız ve belki bile bizden artım alıp apayrı takımlar üstelik bu modelle ilerleyebilir” ifadelerine yer verdi.

“Ocak ortamı yapmak istedik”

Şirinspor Beceri Sorumlusu Göktan Arpacı, “İşin sunu iyice yanı, bütün gelişigüzel olmamız. Sürecin elbette başladığına bakacak olursak bile filhakika eşimin profesyonel basketbolculuk geçmişi vardı. Ego birlikte bunun meyvesini burada fethetmek istedim. Elan filhakika, oynadığım senelerde bence sunma balaban şaibe ayak topu takımlarında bire bir kadrolaşma olmamasıydı. Ego kendim yıllarca kalecilik yaptım ama metin kaleci antrenörü yoktu. Başkanımıza hakeza aynı proje sunduk, kaleci antrenörümüz de olsun, kondisyonerimiz üstelik olsun şeklinde. Eşimi kondisyonerlik kısmında dahi çalmak istedim çünkü geçmişinden kaynaklı çokça aşkın bilgisi var. Proses, başkanımızın de bize güvenmesiyle bu şekilde başladı. Eş ortamı düşünmek istedik. Futbolda, dünkü liglerde özlenen tıpkı şeydi bu. Eşimle bile himmet hayatımızdan yağlık çok çok devir geçiremiyorduk. Yer azından demin gelişigüzel ant geçirme fırsatı yakalıyoruz. Başka soy hiçbir şekilde antlaşma geçiremiyorduk. Burada şöyle bir artımız var, eş figürünün olması antrenmanlarda argo kelimesini tamamen ortadan kaldırdı” dedi.

“Eşim, erkek ayak topu takımı kullanmak üzere müsaade istese istinkâf etmek duyardım”

İlerisi amacıyla bire bir karı takımı oluşturmalarının gündemde olduğunu söyleyen ve eşinin dahi yegâne başına topluluk çalıştırmasını lacerem karşılayacağı üstüne de açıklama fail Arpacı, “Başkanımız bize bitmeyen emniyet veriyor. Eğer ayrımsız tekstil olursa bu köyde tıpkısı eş ayak topu takımı tabiatıyla ki bile düşünüyoruz. Ihtimal Kocaeli’nin lokomotifi olan Kocaeli Avrat Ayak Topu Kulübü’nden sonra ikincisi biz oluruz. Bölgede olması gerektiğine birlikte inanıyorum ve bu konuya hamam bakıyorum. Eşim, ayrımsız erkek ayak topu takımı çalıştırmak üzere cevaz istese saygı duyardım. Çünkü bilgisi, donanımı bana bakarak çok çokça henüz gani. Ego senelerdir amatörde oynadım. Amatördeki gelişim çokça daha değişik amma onun almış olduğu akademik eğitim henüz serbest yetenekli olduğu üzere gocunmak duyardım” diye konuştu.

“Karı ortamı oluşması beni çokça gururlandırdı”

Takımda oluşmaya başlayan sülale ortamının kendisini haddinden fazla bahtiyar ettiğini belirten Şirinspor Başkanı Hasan Cebeci da durumu değerlendirdi. Cebeci, “Antrenörümüz Göktan bizim 2 yıl kalemizi korudu. Sabık yıl son maçta, play-off maçının 20. dakikasında kolu omzundan imdi. Göktan bile hocalık lisansını aldı. Ego dahi ona, ‘Gel benzeri yerden başla. Şampiyon yapmanın ya da ekip düşürmenin hiçbir önemi bulunmayan ama sen bizim çocuğumuz oldun’ dedim. O da ummak amacıyla müddet istedi. 1 ay sonra eşiyle bu arada yanıma geldi. Eşi Tuğba Hatun birlikte kulübün birkaç maçına geldiğini söyledi. Spor akademisini bitirmişti. Ben üstelik o ant, ‘Tamamdır, ben ikinizi buldum’ dedim. İkisiyle bu arada hem alt yapıyı hem dip yapıyı götürebileceğimizi söyledim ve akseptans ettiler. Takımımda karı ortamı olması çokça mehabetli. Hem bana mevrut sporcularda hem bile ustalık heyette tıpkısı karı ortamı oluştuğu amacıyla ego bu konuda haddinden fazla gururlandım” şeklinde konuştu. – KOCAELİShare: