HDP’li Gergerlioğlu’ndan, Hablemitoğlu suikastı zanlılarından Göktaş’ın yakalanmasına ilgili izah

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara Üniversitesi Akademisyen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı zanlılarından firari emekli miralay Mustafa Levent Göktaş’ın Bulgaristan’da yakalanmasına ilişik,” Türkiye’de bulunamayan bu özlük, Bulgaristan’da bulundu. Türkiye’ye ati mi, anlatım verecek mi bilmiyoruz ama bu cinayetin ardında aynasız ilgiler var.” dedi.

Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlendiği basın toplantısında, Ankara Üniversitesi Akademisyen Doç. Dr. Soylu Hablemitoğlu suikastı zanlılarından firari mütekait miralay Mustafa Uzun Göktaş’ın Bulgaristan’da yakalanmasını değerlendirdi.

Cinayet sanı?lısı Göktaş’ın Türkiye’deki adreslerinin bilinmesine karşın kaçmasına ayn yumulduğunu kanıt eden Gergerlioğlu, Göktaş’ın Türkiye’ye iade edilip edilmeyeceğini sordu.

Gergerlioğlu, “Hangi tesadüf kim Türkiye’de bulanamayan bu dirilik Bulgaristan’da bulunuvermiş. Türkiye’ye ati mi, ifade verecek mi bilmiyoruz ama bu cinayetin ardında ibret ilişkiler var. Ayrımsız yoğun heybet ağı var. Bu konunun üstünde durmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: