Erzurum’da “Uluslararası Tarihi İspir Panayırı” başladı

Erzurum’un İspir ilçesinde düzenlenen “Uluslararası Tarihi İspir Panayırı” bayram yürüyüşü ve gösterilerle başladı.

Mehteran ekibi eşliğinde İspir Hükümet Meydanı’ndan başlayan meze yürüyüşü, panayır alanında akıbet buldu.

İspir Belediye Reisi Ahmet Coşkun, panayırın, İpek Yolu güzergahı üzerindeki ilçede 7 asırdır akıcı tıpkı şekilde bitmeme ettiğini belirtti.

Yaptıkları çalışmalar karşı bilgiler veren Ateşin, hizmetleri vatandaşlara ulaştırmadaki katkılardan muhit ilgililere teşekkürname etti.

Coşkun’un konuşmasının ardından İspir Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Müftülüğünce hazırlanan İspir Nişanı, İspir Nişan Beratı, Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’den oluşan ödül seti, protokol üyeleri tarafından şehit aileleri ve yakınlarına takdim edildi.

Daha sonraları Arsıulusal Tarihi İspir Panayırı’nın açılış kurdelesi kesildi.

Erzurum el oyunları ekibinin gösterileri ile devam fail aktiflik kapsamında, cirit gösterileri yapıldı.

MHP Umumi Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Kamil Işıklı ile beraberindekiler de alanda kurulan çadırları görüşme etti.

Türk halk müziği sanatçıları Aysun Gültekin ve Nurullah Akçayır’ın de dinleti verdiği etkinlikte, vatandaşlar türküler eşliğinde halay çekti.

Panayır, 11 Eylül’e büyüklüğünde devam edecek.

Etkinliklere, Pazaryolu Kaymakamı ve İspir Kaymakam Vekili Mustafa Sağlam Çelik, Erzurum Büyükşehir Belediye Komutan Vekilleri Fevzi Polat ve Hüseyin Koçan, belde ilçelerin şehremaneti başkanları, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile üyeleri, gelişim adamları, muhtarlar, martir aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: