Erbakan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Kamuoyundan bilinmeyen ne maksada müteveccih kimlerle hangi görüştünüz?”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Amerika’dahi 8 saat ortadan kaybolduğunu belirterek, “8 saat gazeteciler, korumalar, bilcümle yetkililer atlatılmış, onlardan ayrı kamuoyundan gizli ne amacıyla, kimlerle, hangi maksada müteveccih, nerede, kiminle, ne görüştünüz? Tabii adına milletimiz, halkoyu bu soruların cevabını bekliyor” dedi.

Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Konya’dahi partisinin el başkanlığının 2. Yalınç Kongresi’hangi katıldı. Benzeri otelde planlı kongrede konuşan Fatih Erbakan, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana mevrut maden kuyusu faciasında hayatını kaybeden beyaz zehir işçilerine rahmet, tedavisi devam edenlere birlikte ivedili şifalar dileyerek sözlerine başladı. Erbakan, mugayeret partilerinin vadi aldığı 6’lı masayı meni ederek, “Bakınız şu masa başındaki 6 benzemez, tıpkısı de masanın altında kamufle belirsiz ortak HDP. Bu 7 kesim partinin bugüne kadar yaptığı toplantılardan şu ülkenin, milletin hayrına yegâne konkre proje imdi mı Tanrı aşkına? Şu hesaplı krizden kurtulmamız amacıyla aynı hamur paketi ortaya koyabildiler mi? Faydalı. Tıpkı somut proje ortaya koyabildiler mi? 6 aydır toplanıp toplanıp, fotoğraf çektirip dağılıyorlar. Altın günü kabilinden toplanıp dağılıyorlar. farklı cumhurbaşkanı adayını ortaya koyamadılar. Cumhurbaşkanı adayı arasında bulunmayan” dedi.

“8 saat ortadan kaybolup, bilinmedik görüşmeler yaptı”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Amerika’bile 8 saat ortadan kaybolduğunu söyleyen Erbakan, “8 saat gazeteciler, korumalar, bilcümle yetkililer atlatılmış, onlardan ayrı kamuoyundan meçhul ne amacıyla, kimlerle, hangi maksada müteveccih, nerede, kiminle, hangi görüştünüz? Tabii namına milletimiz, kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor. 8 saat ortadan kaybolup, belirsiz görüşmeler yaptı ve mantıklı bire bir cevabı bibi arasında bulunmayan. İstanbul Belediye Reisi İmamoğlu biliyorsunuz bundan elan ilk İstanbullular kar çilesi altında berbat haldeyken İngiltere Büyükelçisi’yle adsız sansız kapaklı balık yerken yakalanmıştı. Yeniden şehremini olduğu antlaşma çift çift Londra’ya gidip orada dünya siyonizminin en önde mevrut kuruluşlarından Chatham House’üstelik istişare yapmıştı. Foto çektirip oradan bağış almıştı. Demincek üstelik Kılıçdaroğlu 8 saat ortadan kayboluyor Amerika’üstelik. Illet adsız saklı işlemler yapıyorsun? Bu muazzez milletten neyi gizliyorsunuz, neyi saklıyorsunuz? Saf adına bu soruların cevabını bekliyoruz. Baştan Bolluk Partisi adına, milli kuruntu kendisine diyoruz kim, biz Milli Görüşüz. Tığ yolu Amerika’dan geçmeden erk olmuş bire bir hareketin mensuplarıyız. Biz değiştirmeden Erbakan hocamız kabil kuvvet ve iktidar sahibi Amerika değil, Cenabı Cenabıhak’tır inancına sahibiz. Erbakan hocamız 1969 yılında başlattığı bu hareketi, yolu Amerika’ya düşmeden iktidara getirdi. Amerika’nın yanından bile geçmeden iktidara taşındık. Özlük ifadesiyle tırnaklarımızla sökerek aldık. İkinci 40 yılda yeniden Amerika’ya yolumuz düşmeden sırtımızı milletimize yaslayarak ve Cenabı Allah’ın izniyle, sebebiyle bu hareketi baştan iktidara taşıyacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

“CHP’nin peşine asılmış İstanbul Sözleşmesi’nin ferasetsiz getirilmesine maşa oluyorsun”

İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına birlikte değinen Erbakan, “Diyorlar ki biz nüfuz olursak, sedir çoğunluğunu elde edersek önceki yapacağımız hareket İstanbul Sözleşmesi’ni et kafalı değirmek olacak. Bu ülkenin, bu milletin başka derdi kalmamış kabil evvel işimiz İstanbul Sözleşmesi’ni anlatmak olacak diyorlar. Avrupa’üstelik, Rusya’da milyonlarca insan sokaklara döküldü. Partiler, sivil topluluk kuruluşları, Ermenistan, Sırbistan, Macaristan, Bulgaristan, Rusya ‘faydalı bu eşcinsellik sözleşmesidir, biz bunu kabul etmiyoruz’ dediler. Bizim Millet İttifakı’ndaki 6 benzemez, masa başındaki aklı evveller kuvvet olursak geçmiş işimiz bu sözleşmeyi ferasetsiz tebliğ etmek olacak, diyor. Ben arz çokça de o masada oturan muhafazakar tabana cemaat mütedeyyin seçmene topluluk partilere şaşıyorum. Kuşkusuz bu olaya cihaz olabiliyorsun? Erbakan hocamızla CHP’yle koalisyon hükûmeti yaptık, diyorlar. Erbakan hoca ile sen bire bir misin? Erbakan öğretmen CHP’yle koalisyon hükûmeti yaptı amma o CHP’ye MSP’nin parti programında yazan icraatları yaptırdı. CHP-MSP koalisyonu döneminde 600 İmam Hatip Lisesi, 5 bin Kur’an Kursu yapıldı. Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik nazik manevi kalkınma hamlesi yapıldı. Erbakan hoca CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen demin CHP’nin peşine asılmış İstanbul Sözleşmesi’nin anlayışsız getirilmesine cihaz oluyorsun. Erbakan hocanın yaptığı koalisyonla senin şu andaki durumunun ne alakası var? Vatandaşımız şu anda çok kilitsiz küreksiz ve kemiksiz bir şekilde görüyor ve bize birlikte bariz tabir ediyor kim masa başındakilerden bu ülkeye, bu millete ayrımsız hayır gelmez. Tığ Yeniden Bol Bolamat Partisi kendisine bu tiyatroyu bozacağız ve asilzade kurtuluş olan milli görüşü iktidara taşıyacağız inşallah” diyerek konuştu. – KONYA

Share: