Ataşehir’de skandal görüntülerin kaydedildiği hastaneden tahliye açıklaması

Ataşehir’de skandal görüntülerin kaydedildiği hastaneden boşaltma açıklaması

İSTANBUL Ataşehir’de personellerinin, hasta kadının yüzüne servet atarak küçümseme ettikleri videonun içtimai medyada tepki çekmesi üzerine faaliyetleri durdurulan hastaneden yıpranmamış açıklama yapıldı.

Açıklamada, “İçerenköy hastanemizin faaliyetleri zaman itibarıyla geçici kendisine durdurulmuştur. Bilindiği amacıyla evvel kamuoyunun gündemine gelen ve bizleri dikçe üzen içtimai medya paylaşımından sonra yaptığımız açıklamada, sayrılarevi yönetimimize yapılan ihbar sonrasında lazım soruşturmaların bundan 7 kamer ilk kolaylıkla ve inceden inceye tamamlandığı, olaylara adı müdahil çalışanların aksiyon akitlerinin feshedildiği ve hiçbir gecikmeye mevzi vermeksizin eş anlı adına 24 Küçük Ay 2022 tarihinde bahis konusu çalışanlar hakkında çıkışlı Cumhuriyet Altını savcılığına cürüm duyurusunda bulunulduğu duyurulmuştu. Cumhuriyet Altını savcılığına yapılan cürüm duyurusuna ilgili belgeye, müracaat tarihi üzerine tereddüde mahal tutmak hesabına ekte yer verilmiştir. Suçluların korunduğu ve olayın örtbas edildiği iddialarının bu izahat kapsamında tamamen temelsiz olduğu bulutsuz bire bir şekilde görülmektedir. Antrparantez hastanemiz esbak umumi müdürünün tevakki etmek üzere İş Bankası’nda görevlendirildiği şeklindeki iddia birlikte nesep dışıdır. Zira söz konusu görevlendirme hastanemize yapılan ihbardan henüz esbak tıpkısı tarihte gerçekleşmiştir. Kurumumuz, 30 yılı çok tıpkısı süredir keyif sektöründe bakım vermekte, düzenli yerine Esenlik Bakanlığımızın ve arsıulusal denklik kuruluşlarının denetimlerinden başarıyla geçmektedir. Bu kabul edilemez ve insanlık onuruna yeraltı eylemleri gerçekleştiren kişilerin davranışları, Bayındır Sağlık Grubu’nun düzentileme ilkeleri ve prensipleriyle tek surette örtüşmemektedir.” denildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler saha aldı:

“Kurumumuzca planlı soruşturma sonrasında, bu kişilerin gelişim akitlerinin derhal feshedilmesiyle eş zamanlı adına, muktezi kanuni süreçler başlatılıp, konu elimizdeki birlik vukuf, belgelerle ve hastane yöneticilerimizin ifadeleriyle gelişigüzel savcılık makamına tefehhüm ettirilmiştir. Bu yaşananlardan ortalık bin 400’ü çok çalımlı afiyet çalışanımızla gelişigüzel yoğun tıpkı tartı ortamında olduğumuzu benzeri posta henüz afişe etmek isteriz. Yapılanlar bildirme başta, fedakarca ve cansiparane görevini fail keyif çalışanlarımızın emeklerine ve gelişigüzel sene bakım verdiğimiz on binlerce hastamıza ve yakınlarına karşı saygısızlıktır ve tek koşulda akseptans edilmesi benzer değildir. Çalışanlarımızın ve hastalarımızın mağduriyetine sebebiyet parçalamak amacıyla İstanbul İçerenköy Hastanemize ilişik ruh durdurma kararının aceleten yeniden değerlendirileceğine inanıyoruz. Sürecin sunma esasen bu yana seçkin türlü bilgi ve belgeyi yetkililerle tamlık ayrımsız şeffaflık ve teşrikimesai içerisinde paylaştığımızı, suçluların muktezi cezayı görmesi amacıyla bundan sonra bile elimizden geleni yapacağımızı ve hukuki sürecin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgilerine saygıyla yeryüzü ederiz.”

Share: