Konya haberleri… MHP’nin Konya mitingi

MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, KÖLE’ye gitti, NewYork’ta sokağa düştü, bilinmedik ve gizemli toplantılar yaptı, Pensilvanya istikametini izleme ederek 8 saatlik bir süre içre bile ortadan kayboldu. Kılıçdaroğlu’nun ESIR ziyareti şaibelidir, A’dan Z’ye şüphelidir.” dedi.

Bahçeli, partisince Konya’daki Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda düzenlenen “2023’e Akıllıcasına: Namzet Mahsus, Karar Kesin” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kuyusu faciasından duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi.

Beyaz Zehir ocağında meydana gelen elim patlamada 41 eroin işçisinin hayatını kaybettiğini anlatan Bahçeli, “110 madencimizden de 58’si kurtarılmıştır. Antrparantez dertli kurtulan kardeşlerimiz şu anda hastanelerde otama edilmektedir. Onların de şifa bulacağına inancım ve ümidim tamdır. Yaşanan elem hepimizin eş acısıdır. Felaketin ağırlığı hepimizin üstüne çökmüştür, ancak milletçe elbirliği yaparak bu boğunuk günlerin üstesinden Allah’ın izniyle geleceğiz. Böylesi felaketlerin yeniden etmemesi amacıyla hep tedbirler sırasıyla alınacak, yaralar sarılacaktır.” diyerek konuştu.

Oran Bahçeli, Amasra’ya ayrımsız umumi komutan yardımcısı ile şehremaneti başkanlarını görevlendirdiklerini belirterek, “Tığ ayrımsız apaz kömür amacıyla benzeri üzeri veren, temas kalem risk ve tehlikeye berrak halde çalışan fedakar ve cefakar kardeşlerimizle ailelerinin bile yanındayız, beraberinde olacağız.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin 2023’te iki şişman siyasi ve tarihi süreci yaşayacağını vurgulayan Bahçeli, ilkinin, Cumhur Reisi ve 28. Dolaşma Milletvekili Genel Seçimleri, ikincisinin da Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. sene dönümü olduğunu hatırlattı.

Artık bilcümle yolların 2023 seçimlerine açıldığını vurgulayan Bahçeli, “Kararınız kaderinizi, iradeniz ışıklı bire bir geleceğin rotasını belirleyecektir. Kânunuevvel anbean yaklaşmakta, çember günbegün daralmaktadır. Bizim adayımız mahsus, kararımız nettir. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın örtüsüz meydanlık farkla gine Cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’birlikte saylav sayısı ve panel destek itibarıyla haddinden fazla diri bir Milliyetçi Akım Partisi grubunun ve Topluluk İttifakı’nın tezahür etmesidir.” sözlerini gider etti.

Bahçeli, Türkiye’nin önünün çağrıştırmak istendiğini, Türkiye’nin büyümesinden rahatsızlık duyanların, söz dinleyen değil sözü dinlenen, sesi kesilen değil sesi yükselen, önü alınan değil dolay kayran tıpkı Türkiye gerçeğini hazmedemediklerini bildirdi.

“Kılıçdaroğlu’nun KÖLE ziyareti şaibelidir, A’dan Z’ye şüphelidir”

CHP’nin, bünye tarihi olan 9 Eylül 1923 çizgisinden tümden koptuğunu ve uzaklaştığını kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu CHP’yi tanınmaz arkaç getirmiştir. HDP’ye vekâlet vaadinde mevcut bugünkü CHP’dir. Terörle mücadeleye cebin sâdır bugünkü CHP’dir. PKK’nın arkasında vagon olan bugünkü CHP’dir. FETÖ’ye ahali uzatan bugünkü CHP’dir. Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkan bugünkü CHP’dir. Milli haklarımıza, emir hukukumuza itiraz yazar kara arakçı bugünkü CHP’dir. Muazzez Atatürk muammer olsaydı, bugünkü CHP yönetiminin gözünün yaşına bakmaz, kulaklarından tuttuğu üzere kapının önüne koyar, alayını ansızın kovardı. Kılıçdaroğlu, ESIR’ye gitti, NewYork’ta sokağa düştü, muamma ve gizemli toplantılar yaptı, Pensilvanya istikametini strateji ederek 8 saatlik tıpkısı süre içre birlikte ortadan kayboldu. Kılıçdaroğlu’nun KÖLE ziyareti şaibelidir, A’dan Z’ye şüphelidir. Hangi sözleri aldığı, ne sözleri verdiği, Cumhurbaşkanlığı adayı üzere kimlerle dirsek teması süresince olduğu, cevaz ve şehadetname için ne kapıları aşındırdığı az çok malumumuzdur. Bu Kılıçdaroğlu, zalimlerin içimize sızdırdığı Truva atıdır. Bu Kılıçdaroğlu ve zilletin diğer partileri emperyalizmin maşasıdır. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi gayrimilli, gayriahlaki, gayrimeşru tıpkısı savrulmanın tüm göbeğindedir.”

Bahçeli, Rusya- Ukrayna savaşı karşısında KÖLE’nin telkin ve tembihlerine aynen riayet edip “Ukrayna’dan yana olamayız” diyen Kılıçdaroğlu’na, aynı uymazlık zihniyetine, bir sözleşme anlayışına “milli” ve “evcil” demenin cins olmadığını, hatır ve aktöre sahibi olduğunu tez etmenin söz konusu olamayacağını söyledi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, ABD’da, “Mağrip uygarlığının tıpkısı parçası doğmak istiyoruz” dediğini anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zillet ittifakı itiraf edemese üstelik biz büyük tıpkısı uygarlığın varisleriyiz. Konya Türk-İslam uygarlığının kemer taşı, mazisi çok eskiye müstenit esas omurgasıdır. Konya, yaşanmış Türk-İslam asırlarının aktif şahididir. Türk görünmek, islamlaşmak arz kutlu, arz faziletli, yeryüzü gösterişli uygarlıktır. Kılıçdaroğlu’nun medenilik mantığı uyduluktur, uyuzluktur, uyuklamaktır, uyuşukluktur. Biz bu topraklarda devletler kurarken, yaktığımız medeniyet meşalesi cihana ışıklar salarken, bugünün sivilize geçinen mihraklarının dedeleri Dindar Türk kanını dökmek için herhangi bir fırsatı kullanıyordu. Kılıçdaroğlu bunu göremediğinden periferi mezellet içindedir. Zaafları kendisinin de taşımayacağı haddinden fazla kırıcı benzeri kambur haline gelmiştir.”

(Sürecek)

Share: