Edirne’den kısa kısa

Trakya Üniversitesi (TÜ) öğrencisi Atakan Arak, Almanya’üstelik bire bir göstergeç kanalındaki programda Kırkpınar Besili Güreşleri’ni anlattı.

TÜ yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, Tarihi Kırkpınar Besili Güreşleri ününü her sabık dolaşma daha dahi artırıyor.

Das Erste’de yayınlanan Europa Magazin programında Kırkpınar, semirtilmiş güreşler ve pehlivanlar anlatıldı.

Semirtilmiş güreşin inceliklerinin ve geçmişinin anlatılıp Edirne’nin üstelik tanıtıldığı belgeselde TÜ öğrencisi Edirneli pehlivan Atakan Aşıramento’ın Kırkpınar Semirtilmiş Güreşlerine tedbir sürecine kayran veriliyor.

TÜ Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesindeki dersleriyle alıştırma fora etmek beyninde geçen hayatından kesitler sunan dokümanter, Atakan Kibrit’ı Tekirdağ Hüseyin Güreşçi Yağlı Güreşleri’nde zaferi, Kırkpınar’bile ise yenilgiyi tadarken izlem ediyor.

“Olimpiyatlar atletler üzere neyse, Kırkpınar dahi bizim üzere odur.” diyen Arak, derslerine verdiği önemden ve küçüklükten beri hayalini kurduğu başpehlivan unvanını alabilmek üzere sürdürdüğü metin hayattan de bahsediyor.

Radyo Günâşık üniversitenin sesini dünyaya duyuruyor

Trakya Üniversitesi radyosu Radyo Gündöndü kocaman aynı dinleyici kitlesine ulaştı.

Üniversiteden yapılan mukayyet açıklamaya göre, bire bir hayalken gerçeğe dönüşen ve Ağustos 2020’den bu yana “söze dair” programcılık anlayışı ile kısa sürede kilolu ayrımsız dinleyici kitlesine vasıl Trakya Üniversitesi Radyosu Radyo Günâşık, bitmeme eden ve bakir başlayan programları ile yoluna doludizgin devam ediyor.

Yayın hayatına başladığı iki almanak süre içerisinde birbirinden evire çevire şarkıların yanı sıra ibdai muhtevalı programları ile 106.2 Mhz frekansından bölgeye, PowerApp ve Spotify ile bilcümle dünyaya Trakya Üniversitesinin sesini duyuran Radyo Günâşık, yaz aylarında bile programlarıyla ilgi çekiyor.

Trakya Üniversitesinin parçalanmamış etkin ve öğrencilerinin izlence yapabileceği Radyo Günâşık’dahi bitmeme eden 12 daim programın birlikte yeni içerikler ve özgün programlar birlikte ürün hayatlarına başlıyor.

Share: