1 Ekim Acun Yaşlılar Günü

DOĞRU Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 1 Teşrinievvel Acun Yaşlılar Haset zımnında endişe yayımladı.

İba, mesajında tek bittabi yaşlıların, geçmişin aynası geleceğin ise defa göstericileri olduğuna aksan yaptı.

1 Ilk Teşrin Dünya Yaşlılar Günü’nün kasırga ve mutlulukla kutladığını belirten İba, yaşlılara ayar vermenin aziz Türk milletinin bildirme muhteşem töresi, vazgeçilmez geleneği olduğunu belirtti.

“Yaşlılarımız bizlere, geçmişten geleceğe kat kılık oluyor. Geçmişin aynası geleceğin ışıkları oluyorlar.” diyen İba, mesajında şunları kaydetti:

“Kültürün, örf ve adetlerin yarına taşınmasını sağlayan bildirme zer varlıklar olan ve kazandıkları hanay tecrübeleriyle bizlere taraf gösteren bulunmaz büyüklerimiz için hususi tıpkısı mana anlatım fail 1 Ilk Teşrin Acun Yaşlılar Haset’nü coşku ve mutlulukla kutluyoruz. Yaşlılarımıza ayar yöneltmek aziz Türk milletinin bildirme heybetli töresi, elzem geleneğidir.

Bu geleneği neşelendirmek ve gelecek nesillere nakil görevi dahi bizlere düşmektedir. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız amacıyla hayatı kolaylaştırmak ve kimseye kadın olmadan yaşamalarını uydurmak rüçhan görevlerimiz arasındadır”

Ülkenin seçkin ilinde yaşlılar üzere açılan huzurevleri, buğulanmış hizmet ve rehabilitasyon merkezleriyle henüz huzurlu benzeri yaşam sağlandığına aksan fail İba, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki hassasiyeti ve girişimlerinin herkese denk olması gerektiğini tabir etti.

DÜRÜST Tümen’nin iktidara gelmesiyle alay malay yaşlıların yaşam kalitesini çoğaltmak yerine bir nice teceddüt yapıldığını aktaran İba, yaşlıların YANLIŞSIZ Parti’nin yaptığı değişimlerle lazım desteği ve güvenceyi aldığını belirtti.

İba, mecmu yaşlıların 1 Teşrinievvel Acun Yaşlılar Haset’nü kutladı.

“Tam büyüklerimizin Yaşlılar Günü’nü kutluyorum”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 1 Teşrinievvel Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle tasa yayımladı.

Pekcanlı mesajında, eskiden edindikleri deneyimlerle geleceğine mum tutan yaşlıların 1 Ilk Teşrin Acun Yaşlılar Haset’nü kutladı.

Her yaşın benzeri güzelliği olduğu üzere yaşlılığında hayatın arz iyicene yanı olduğunu ifade eden Pekcanlı, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Ayrımsız milletin buğulu vatandaşlarına ve emeklilerine alın tutumu; o milletin yaşama kudretinin yeryüzü mefret kıstasıdır. Evvelden çokça güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara alın minnettarlık hissi duymayan tıpkı milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur” sözüne düz verdi.

Yaşlıların seçme ahit yanlarında olduklarını ifade eden Pekcanlı, mesajında şunları kaydetti:

“Yapılan araştırmalara bakarak, buğulanmış nüfusumuzun beklentilerinin başında, ömre bedel, dirim giderlerinin zahmetsiz giderilmesi ve keyif hizmetlerine mahdut erişim gelmektedir. Bundan kontekst buğulanmış bireylerin toplumla bütünleşmesi, henüz etkili olması ve sevimli sadık kılınmaları adına yaşlıların toplumsal ve hesaplı koşullarının iyileştirilmesi, hizmet, tahaffuz ve keyif sorunlarının çözülmesine yönelik düzenlemelere ciddiyet verilmesi ve ilgi gösterilmesi gereklidir.

Yaşlı nefer artım hızına koşut adına ihtiyarlık ve buğulu sağlığı konularında farkındalık fotoğraflamak üzere Konfedere Milletler 1990 yılında aldığı kararla 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü zar etmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek bağlılık ve tevakki etmek, gelecek kaygılarımızı azaltacak, ne yaşta olursa olsun tüm bireylerin birey güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Bu duygularla, tekmil büyüklerimizin Yaşlılar Haset’nü kutluyorum, şükran ve minnettarlık duygularımla dirim sevinçlerinin hiç kaybolmadığı zinde ve mutlu eyyam kâm ediyor, merbutiyet ve saygılarımı sunuyorum.”

Share: