Edirne Valisi Kırbıyık, karye ve beldeleri musahabe etti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, merkeze mecbur kaymakamlık ve beldeleri ülfet etti.

Edirne Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilk kendisine Havsa ilçesine sadık Şerbettar köyünü görüşme eden Vali Kırbıyık, burada vatandaşlarla alay malay öz içip kardeşçe etti.

Daha sonradan 1830’lu yıllarda yapılan ve hars varlığı kendisine tescillenen tarihi karye çeşmesini inceledi, bakım ve mekân düzenlemesi yapılması üzere emir verdi.

Keşan ilçesine sınırlanmış Yenimuhacır ve Beğendik beldelerini dahi konuşma eden Kırbıyık, Beğendik’te 1966 yılında yapılan camide devam fail tebeddülat çalışmalarını inceleyerek, en gücük sürede bitirilmesi üzere çalışmalara bindi vereceklerini anlatım etti.

Yenimuahcır Beldesinde, Belediye Reisi Mustafa Türker tıpkı müddet mülaki Ilbay Kırbıyık, şiddetli önleme ve öz reform çalışmaları, Karanlıkdere gölet projesi ve Namazgahlık Çeşmesi yenileme çalışmaları kadar konularda bilgiler alarak değerlendirmelerde bulundu.

Ilbay Kırbıyık, şehremaneti ziyaretinin ardından Spor Dip Teşkilatı aracılığıyla yapımı gerçekleştirilen tutkun halı sahada bitmeme eden icraat ile ilgilendiren incelemelerde bulundu.

Keşan programı ile ilişik bire bir değerlendirme özne Ilbay Kırbıyık, program çerçevesinde değme beldeyi, seçme köyü ülfet etmeye çalıştıklarını vurguladı.

İl genelinde devam fail çalışmaları yerinde görmeye, gerekseme ve talepleri vatandaşlarımızdan bire bir kendisine dinlemeye çaba ettiklerini nâkil Vali Kırbıyık, “Bu sebeple bugün Keşan ve beldelerimize muhtelif ziyaretlerde bulunduk. Yaptığımız bu ziyaretlerde aldığımız talepleri ve tayin ettiğimiz ihtiyaçları kurumlarımızın yetenek ve imkanları kadar yeryüzü gücük zamanda karşılamış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kırbıyık’a ziyarette, TBMM Avrat-Eş Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakam Vekili Ömer Sevgili, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, İl Güllabi Komutanı Ötede Batur ve İl Inanma Müdürü Mustafa Alçalar üstelik zevcelik etti.

Share: