Edirne Valisi Kırbıyık, Keşan’daki beton nöbet çalışmalarını inceledi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Keşan ilçesine tutkun Anaç ve Erikli köyleri arasında bitmeme eden beton defa çalışmalarını inceledi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Kırbıyık, kere imal çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi ekiplerini görüşme etti, çalışmalarında basit diledi.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Kırbıyık, Bilgili-Erikli arasındaki 4,2 kilometrelik yolda silindirle sıkıştırılmış beton teknolojisi ile yapılan yolun tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Beton kez uygulamasının avantajlı olduğunu belirten Kırbıyık, “Bu sene İl Özel İdaresi ekiplerimizin aracılığıyla beton misil uygulamasına başladık. Biliyorsunuz beton el uygulaması hem konfor hem dayanıklılık hem birlikte maliyet itibarıyla sathi istila asfalta bakarak çokça elan akıllıca. Bu sebeple kamu kapasitemiz ile çabuk aynı şekilde bu çalışmalarımızı angaje etmek amacıyla mücahede harcama ediyoruz. Mecmu ekiplerimizin ellerine keyif, teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

İnceleme programına TBMM Avrat Ayvaz Okazyon Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve YANLIŞSIZ Parti Edirne Saylav Dr. Fatma Aksal, İpsala Kaymakamı ve Keşan Ilçebay Vekili Ömer Sevgili, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu ve gurur müdürleri katıldı.

Share: