Edirne Belediye Başkanı Gürkan, ‘İzmir Turizm Fuarı’na Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sülale sahipliğinde düzenlenen, ’16. Travel Turkey İzmir (TTI) Fuarı’nın açılışına, Edirne Şehremini Recep Gürkan dahi katıldı. Komutan Gürkan, Edirne’nin tarihi itibariyle gelişigüzel zaman turizme ve turizm yatırımlarına sarih tıpkı site olduğunu belirtti.

Fuarın açım törenine; Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı (TTYD) Yönetim Kurulu Başkanı Oya Çürük, İzmir Tecim Odası (İTO) Umumi Heyet Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye Yolculuk Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Edirne Şehremini Recep Gürkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere, İzmir Büyükşehir Belediye Reisi ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Firez ve Görüşme İşleri (İZFAŞ) Umumi Heyet Başkanı Tunç Soyer ve İstanbul Marmara Ege Akdeniz Karadeniz (İMEAK) Bahir Ticaret Odası Başkanı Yusuf Öztürk katıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan üstelik fuarda açılış konuşması yapan isimler ortada düzlük aldı. Komutan Gürkan konuşmasında, Edirne’üstelik 2 milyon olan gezgin sayısını, Türkiye Yolculuk Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile gelişigüzel 6 milyon çıkardıklarını aktardı. Edirne’nin turizme ve yatırımlara küşade bir site olduğunu üstelik sözlerine ekleyen Gürkan, şunları söyledi:

“Ne hareket yaparsanız yapın, akla yatkın insanlarla, akla yatkın aynı yolda, akıllıcasına projeler ile yürürseniz başarıya ulaşırsınız. 2014’te Edirne yerine Türkiye’nin arz şişman esmer sınır kapısına, ayrıca dünyanın ikinci nazik kara çizi kapısına eş ayrımsız kent adına, 2 milyon olan seyyar sayısını, TÜRSAB ile alay malay 6 milyona çıkarttık. Çokça mu şeyler yaptık? Olur, çokça şeyler yaptık. Haddinden Fazla akilane insanları benzer aldık, akıllıca insanlarla yürüdük, doğru projeler yaptık. Her ant yapmaya de bitmeme edeceğiz. Bu anlamda üyelerinden aldığı alçak ve destekle çekinmezlik tazeleyen TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı, umumi heyet üyeleri ve TÜRSAB’ın umum acentelerini ilgiyle alkışlıyorum. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Bugün Edirne dışarıdan takatli fark edilmese üstelik 6 milyona benzeyen gezici sayısı ile adeta eskimemiş aynı paradigmaya, bakir benzeri yöne akıllıca koşar adımlarla gidiyor. Zahir Türkiye turizmin başkenti olan Antalya değişik bir alan, ama Edirne’dahi tarihi, dokusu, Osmanlı İmparatorluğu’na 92 sene başkentlik yapmış olması ve Balkanların başkenti özelliğini koruması ile temas antlaşma turizme ve turizm yatırımlarına belirgin benzeri kent. Zaman burada olmaktan mutluyuz çünkü biliyoruz ki İzmir hangi yaparsa evire çevire yapar. İzmirliler, ne yaparsa siktirici hakkını vererek yaparlar.”

Gürkan konuşmasına, “Tıpkısı kız babasıyım ve 6 yaşında kız çocukları yemeden içmeden anaokuluna gitmeli” diye niteleyerek akıbet verdi.

Açım töreninin arkası sıra Gürkan, misafirlerini Edirne standında ağırladı, standı konuşma eden İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’e ihsan arz etti.

Share: