Edirne’den gelişmemiş gelişmemiş

Cahillik ve Spor Bakanlığı Cesaret ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün “Çınaraltı Bilgisizlik Söyleşileri” kapsamında Edirne’de “Kendine İyi Bak” söyleşisi gerçekleştirildi.

Edirne Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, Trakya Üniversitesi Çap Konservatuvarı Tekellüm ve Yetişek Merkezi’nde, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü aile sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, hatip yerine Dr. Ender Saraç katıldı.

Saraç, sağlıklı ayrımsız yaşam için tartılı beslenme, spor ve alıştırma tavsiyesinde bulundu.

Etkinliğe, İl Gençlik ve Spor Müdürü Esaslı Dürüst, müdür yardımcıları ve öğrenciler katıldı.

Yetiştirici Kadınlar Pazarı eskimemiş katılımlarla büyüyor

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Yetiştirici Kadınlar Pazarı’nın eskimemiş katılımlarla büyüdüğünü bildirdi.

Gürkan, yaptığı kayıtlı açıklamada, pazarda vatandaşlara tabii ürünlerin satıldığını belirtti.

Kadınların herhangi bir alanda güçlenmesini önemsediklerini aktaran Gürkan, şunları kaydetti:

“Üretici Kadınlar Pazarı’nda üretimi yükseltmek adına çalışmaları hızlandırmaya değişmeyen verdik. Görevlendirdiğim Belediye Başbuğ Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Üretici Kadınlar Pazarı’na yıpranmamış üreticiler vermek namına çalışmalarımıza cevvaliyet verdi. Bizler, kadınlarımızın sosyal, kültürel, politik ve kazançlı yaşamda erkeklerle karşılık şartlarda yaşamasını istiyoruz.”

Basar Başkanı Özen’in unsur ziyaretleri

Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Odası Başkanı Harun Ilgi, örgen ziyaretlerini sürdürdüklerini bildirdi.

Özen, yaptığı mukayyet açıklamada, bölüm üyesi esnafı görüşme ederek kâm ve sorunları dinlediklerini belirtti.

Kullanılmamış yılı fazlalaşan geçmesini dileyen Dikkat, “Üyelerimize andaç, takvim ile Bulgarca ve Yunanca çevirgeç kitapçığı bergüzar ediyoruz. Kamer sonuna büyüklüğünde ziyaretlerimiz sürecek. Göreve geldiğimiz günden bu yana, üyelerin talep ve önceliklerini dikkate düzlük bir hizmet anlayışı içinde olduk. Yeni yılda bile ayrımsız ilgi ve cansiparane bakım etmeye bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: