Düzce’de konteyner site kurulumu tamamlandı

Düzce’dahi taşımalık şehir kurulumu tamamlandı

39 konteyner de dirim başlıyor

DÜZCE – Düzce’birlikte meydana mevrut depremin arkası sıra çetin hasar alan yapılar yıkılırken Çilimli’üstelik konteyner kentin kurulumu tamamlandı.

Düzce’üstelik depremin ardından yaralarda sarılmaya başlandı. Hasar tayin çalışmaları çerçevesinde evleri bunaltıcı hasar alanlar içinde aynı yandan yadımlama çalışmaları yapılırken, benzeri yandan da taşımalık site kurulumları yapıldı. Çilimli’birlikte ise önceki etapta 39 konteynerin bulunduğu yaşam alanına 2 meslek üstelik eklendi. Cümle zir yapısı tamamlanan, bala parkından belde düzenlemesine kadar konteyner kent tamamlandı. Çilimli’nin Ulucami Mahallesinde kurulan kentte da yaşamın başlaması amacıyla mecmu hazırlıklar tamamlandı. Selçuk Yakyol, “23 Teşrinisani depreminin arkası sıra devletimiz sağ olsun değme antlaşma yanımızda oldu. Aheste hasarlı binalar belirlendi. Katabolizma çalışmaları yapıldı. Çokça bodur tıpkı müddet içerisinde buraya konteyner kent kuruldu. Yavru parkından okulla kadar değme husus düşünülmüş. Komşularımız üzere fena hâlde bire bir yaşam alanı oluşturulmuş. Devletimize ve ait kuruluşlara teşekkürname ederim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan şehirde ikinci konteyner kent üzere düz tespit çalışmaları tamamlanırken, 36 konteynerın münasebet gününe kadar şehre gelmesi bekleniyor.

Share: