6.sınıf öğrencisi Muhammet, topladığı harçlıklarını Düzceli depremzedelere yolladı

6.sınıf öğrencisi Muhammet, topladığı harçlıklarını Düzceli depremzedelere yolladı

DÜZCE – Düzce’de meydana mevrut depremzede çocuklara biriktirdiği harçlıklarını gönderdi. Gönderilen betik ve parayı gören Düzce Valisi Cevdet Atay çokça mutlu olduğunu söyleyerek Muhammed ve ailesi ile telefonla görüşerek teşekkürname etti.

Düzce’de yaşanan 5,9 büyüklüğündeki sarsıntı sonrasında yaşananları televizyondan izleyen Bursa’da ruhlu 6. Derslik öğrencisi Muhammed Ferman Ateştepe biriktirdiği harçlıklarını depremzedelere gönderdi. Vali Cevdet Atay, aldığı kitap ve paraları görünce duygulandı ve Muhammed ve ailesi ile görüntülü kendisine görüştü.

Atay, mektubu gördüğünde haddinden fazla bahtiyar olduğu belirterek “Bu dönem bu mektubu gördüğümde tüylerim dikleşmiş oldu. Ne iyicene yavru yetiştirmişsiniz, hakeza vatanını, milletini, halkını dost, yaşanan depremde yüreği buradaki insanlarla bu arada çoğaltan bire bir evladınız olduğu için çokça şanslısınız. Hangi büyüklüğünde çekicilik duysanız beş altı. Muhammet kardeşimin gönderdiği nukut ve kitap elimde, haddinden fazla gururlandım onu söyleyeyim” dedi.

Muhammed’in babası Süleyman Ateştepe ise “Oğlum bana geldi ve ‘Düzce depremindekilere ekol harçlıklarımı göndere bilir miyim?’ dedi. Peki oğlum dedim sonraları abisiyle birlikte gönderdiler. Ego bu kadar olacağını hesap edemedim. Oğlumuz elhak sıradan merhametlidir. Amacımız iyi aynı bala tavlandırmak” şeklinde konuştu.

Ilbay Atay, kendisi küçük amma yüreği cesim olan Muhammed ile yaptığı görüşmede ise “Sen hangi kadar iyi yürekli şişman yürekli merhametli insansın. Vallahi haddinden fazla çalım duydum onu söyleyeyim. Bu insanlığını hiç yitirme teşekkürname ederim. Düzce’ye gelirsen seni burada ululamak isterim. Bende gelirsem seni kategorik tefrik etmek isterim. Bu emanetleriniz arkadaşlarımız marifetiyle Muhammed’in söylediği yerlere iletilecek” ifadelerinde bulundu.

Bursa’nın Sebep ilçesi Peyami Safa Ortaokulu 6. sınıfta okuyan Muhammed Ferman Ateştepe mektubunda ise şunları yazdı; “Selamünaleyküm Sayın Valim Cevdet amcam. Düzce’de olan depremi duydum çok üzüldüm. Düşündüm kim evleri yıkılan benim kabilinden çocukların olduğunu ekol harçlıklarımdan para biriktirdim ve size kovmak üzere evi yıkılan çocuklara destek olmak istedim. Gönderdiğim paramı müstelzim yere harcamanızı isterim. Vali amcam ellerinden öperim.”

Share: