Depremzedeler üşümesin diye layenkati çalışıyorlar

Depremzedeler üşümesin diyerek geceli gündüzlü çalışıyorlar

BİTLİS – Bitlis’in Adilcevaz Umum Terbiye Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki idareci öğreticiler ve kursiyerler, depremzedeler üşümesin diye battaniye, eşofman, argaç ve çizik yapımı üzere seferber oldu.

Kahramanmaraş merkezi yaşanan ve 11 ilde çalışkan olan depremlerin ardından yaraların sarılması için Türkiye geneli başlatılan yardım seferberliği Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde dahi bitmeme ediyor. Sarsıntı bölgesinden gelen 800 kişiye sülale sahipliği yapan kaza, bölgede kalanlar amacıyla dahi desteklerini sürdürüyor. Adilcevaz Umum Yetişek Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki mahir öğreticiler ve kursiyerler, 4 ayrı kursta depremzedeler üzere battaniye, eşofman, argaç ve bere yapımı amacıyla seferber oldu.

Adilcevaz Umum Yetişek Merkezi Müdürlüğü idareci öğreticisi Süheyla Sayan, hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına ise başsağlığı dileyerek, “Adilcevaz ilçesi adına tığ bile depremzedeler amacıyla üstümüze düşeni yapmaya çalışıyoruz. Burada muhtelif gidermek dikiminin yanında battaniye üretiyoruz. Müdürlüğümüz aracılığıyla ilçemize gelen misafirlere veriyoruz” dedi

Share: