Bitlis’ten hareket bölgelerine 15 tır arkalama malzemesi gönderildi

Bitlis’ten, “asrın felaketi” adına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar devam ediyor.

Depremzedelerin yaralarının sarılması için Bitlis Valiliği, Belediye ve sivil toplum kuruluşların katılımıyla planlı kampanya kapsamında Bitlis’ten 15 tır yardım malzemesi gönderildi.

Bitlis Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürü Behzat Dayan, gazetecilere, Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Vilayet, belediye ve sivil cemiyet kuruluşlarıyla yürütülen çalışmalarla bölgeye yardımları ulaştırdıklarını söyledi.

AFAD’ın kontrolünde 15 tır besin ve dirim malzemesi daha gönderdiklerini nâkil Dayan, şöyle konuştu:

“İl genelinde Il ve belediyenin verilerine göre, resmi adına 120 tır yardım malzemesini zelzele bölgelerine gönderdik. Mihman olarak mevrut depremzede ailelerin birlikte ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gine Vilayet ve belediyemizin koordinesinde buraya yerleşen ailelerin hayat ve ocak malzemesi ihtiyaçları üzere desteklerimiz sürüyor. Özellikle yurtlarda barındırmaya ve bir nebze olsun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Depremde yaşamını kaybedenlere rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun.”

Share: