Denizli SELIM Parti’de mebus aday adaylığı başvuruları başladı

AK Tümen Denizli İl Başkanlığı’nda 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Çağ Milletvekilli Umumi Seçimleri amacıyla saylav aday adaylığı başvuruları başladı.

DÜRÜST Fırka Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, yaptığı açıklamada; “14 Mayıs 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde saylav aday adaylığı başvurularının gerçekleşmesi üzere AFAD’a ihsan etme zorunluluğu bulunuyor. Milletvekili namzetlik başvurusu Doğru Parti Umumi Merkezi’ne yahut İl Başkanlıklarına makbuz belgesi karşılığında, bizzat yapılacak” dedi.

AFAD’a dürü yapmayan aday olamayacak

“Türkiye yüzyılının başlangıcı olacak 14 Mayıs seçimleri için başvuruda bulunacak olan bilcümle vatandaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum” diyen Başbuğ Güngör, sözlerine şu şekilde bitmeme etti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla bu sene bir ayrımlılık oluşturuldu. Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapacak vatandaşlarımız üzere AFAD’ın Yer Sarsıntısı Müzaheret Kampanyasına ayvaz namzet adayların 20 bin TL, eş ve 18-30 gözyaşı arası zinde aday adayların 10 bin TL, engelli namzet adaylarının ise 5 bin TL dürü yapması gerekiyor. Mebus aday adaylığı amacıyla sair şartlarımız ise AFAD’ın Deprem Arkalama Kampanyası hesaplarından rastgele birisine, 11 Mart 2023 tarihi ve sonrasında bağış yapıldığını gösterir, banka dekontuna namzet adayının adı aile adı, T.C. Etiket numarası ve tevellüt tarihi yazılması gerekiyor. Adaylık Başvuruları, basvuru.akparti.org.tr adresinde kâin formların, E-Referans yöntemiyle doldurularak mergup eklerle gelişigüzel sisteme aktarılmak kanalıyla adaylık civar başvurusu yapılabilecek. E-Referans yapamayan kişiler ilişik kuruluş birimine anbean da şahsen başvuru işlemlerini yaptırabilecek. Aday adaylarının başvurularını, 16 Mart 2023 Perşembe haset saat 21.00’a yapması gerekiyor” – DENİZLİ

Share: