Fırtınanın engel verdiği ruz enerjisini söküp 5 eğik binanın çatısından aşağıya attı

Fırtınanın uymazlık verdiği çağ enerjisini söküp 5 bükülmüş binanın çatısından aşağıya attı

DENİZLİ Denizli’nin Buldan ilçesinde fırtınanın engel verdiği ruz enerjisi, kontrollü bir şekilde sökülüp 5 katlı binanın çatısından aşağıya atıldı.

Denizli genelinde geçtiğimiz Cuma Namazı haset akşamından bu yana aralıklarla etken olan dokunaklı fırtına, hayatını münasebetsiz yönde etkiledi. Çatıları uçurup dalları kıran sıkıntı nedeniyle araçlarda birlikte maddesel hasarlar oluştu. Fırtınanın incitici hissedildiği Buldan’a vabeste Yeni Mahalle Şişman Konutlar Sitesi’nde, çatılarda kâin sıra enerjilerinde hasar oluştu. Kullanılamaz hale gelen ve bazı bölümlerinin kopması nedeniyle ateş oluşturan devir enerjisi, bina sakinlerinin yardım istediği hurdacı aracılığıyla kontrollü biçimde sökülerek 5 katlı binanın çatısından bayağı atıldı. İşlem sırasında herhangi bir hangi tıpkı olumsuzluğu yaşanmaması üzere yapı ve çevredekiler, daim yerine sesle uyarıldı.

Bina sakinlerinin yardım talebi konusunda çatıya çıkıp gündüz enerjisinin bozukluk olduğu tehlikeyi karşıcı hurdacı Meram Terzioğlu, “Fırtınanın engel verdiği çağ enerjisini ayırt eden çatı sakinleri, mesleğim gereği beni arayıp yardım istediler. Değme ne ayrımsız olumsuzluğun yaşanmaması amacıyla hızlıca bölgeye gittim. Çatıya çıktığımda, sadece 1 adet borunun çağ enerjisini tuttuğunu gördüm. Çevrede gerekli önlemleri alarak, çağ enerjisini kesip aşağıya attık. Bu sayede var olan tehlikeyi gidermiş olduk” dedi.

Share: