Çorum’da TÜBİTAK 4007 Olgun Şenliği düzenlendi

Çorum’da, TÜBİTAK 4007 Olgun Şenliği düzenlendi.

“Geçmişin vukuf ve teknolojisini geleceğin olgun ve teknolojisine taşıyoruz” sloganıyla düzenlenen sevinç, Çorum Tecim ve Endüstri Odası (TSO) fuar alanında açıldı.

Milli Terbiye Müdür Muavini Tahir Çipo, burada yaptığı konuşmada, hareket imkanlarının, hisse senedi kollarının daima dalgalandığı tıpkısı dönemden geçildiğine dikkati çekerek, “Bu sürede öğrencilerimize kazandırabileceklerimiz arz bulunmaz tadımlık, değişik ve yıpranmamış ortamlara harmoni terazi becerisi ve esnekliğidir. Eğitimin takkadak okulda olan aynı süreç değil, hayatın bütün alanında kayran kayran bire bir kisveye büründü. Seçkin insanın hayat coşkusu ve motivasyon kaynağı, hayattaki anlamıdır.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra çalgı aleti öğretmenleri Imge Balaban, Zehra Alıcı ve Osman Ünsal Taşcı eliyle mini konser gerçekleştirildi. Ardından Dr. Sınırlı Ahmet Ortaokulu Ahali Oyunları ekibi gösteri sundu.

TÜBİTAK 4007 Proje Koordinatörü Mehmet Ağaç ise 49 projenin düzlük aldığı Bilgelik Şenliği’nin 8 Ekim’e büyüklüğünde devam edeceğini söyledi.

Program işlik çalışmaları, söyleşiler, sergi çalışmaları, yarışmalar ve oyunların kayran alacağı bilgi şenliğini protokol üyelerinin gezmesiyle sona erdi.

Şenlikte 101 atölyede 360 etkinlik düzenlenecek. Fuarda kurulan bilgelik atölyelerinde Mersin Ağacı, Hatay, Nevşehir ve Ankara’dan aktiflik için gelen alanında bilirkişi 9 üniversiteden akademisyenler bile saha alacak.

Fuarda AFAD, Çorum Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü de sergilik açtı.

Fuarın açılışına Ilbay Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz ile ekol müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

???????

Share: