Pakistanlı Izinli: Çin-Pakistan İlişkilerinde Takarrüp Yaşanıyor

İSLAMABAD, 11 Teşrinievvel (Xinhua) — Pakistan’ın aut ilişkilerden sorumlu Şevket Bakanı Hina Rabbani Khar Salı haset yaptığı açıklamada, ülkesinin Çin ile ilişkilerinde yaklaşma olduğunu belirtti.

Pakistan Senatosu’na hitaben yaptığı konuşmada Khar, iki tarafın soylu erki, politik, savunma ve kültürel alanlar üstelik dahil görünmek amacıyla değişik alanlardaki ikili ilişkilerin bilcümle yönlerini dikkatle geliştirmekte olduklarını söyledi.

Bakan, Pakistan’ın, Çin’den gelen yatırımları artırmaya, dirimsel önemde olan tarım sektöründeki işbirliğini geliştirmeye ve Pakistan ihracatına müteveccih aksata erişimini genişleterek konuşu işbirliğini artırmaya kararlı olduğunu vurguladı.

Khar, Pakistan ve Çin’in, siyasal ve hesaplı ilişkilerin yanı sıra esenlik sektöründe üstelik mail işbirliği ortamında olduğunu belirtti.

“Kovid-19 pandemisinin defa açtığı kısıtlamalara karşın ense düzem ziyaretler gerçekleşti” diyen Khar, Çin’in tıbbi arkalama ürünleri sağlayarak, ülkesine Kovid-19 pandemisiyle savaş etmesi için bindi verdiğini sözlerine ekledi.

Share: