Tarihin sunma nazik veri sızıntısı

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ HABERLER SERVİSİ

Hong Kong gazetesi Sing Tao Daily ve Reuters News’in haberine bakarak, Çin’in Şanghay kentindeki amme güvenliği yetkililerinin vukuf tabanından 1 bilyon kişinin şahsi bilgilerinin sızdırdığı ortaya artık.

Sing Tao Daily, bunu tarihin bildirme iri haber sızıntısı olarak aktardı. Yetkililer sızıntıyla ait hikmet vermekten kaçınırken halkın şizoit olduğu belirtiliyor. Basında sâdır haberlere bakarak, “China Dan” adlı benzeri genel ağ kullanıcısı 30 Haziran’da milyarlarca adam, adres, tevellüt yeri, kimlik ve cep telefonu numarası, sabıka kaydı ve milyarlarca tıbbi kaydı sızdırdı. İnternette yazdım, “Bu verileri 200.000 dolara satacağım” dedi. Ayrıca geçmiş olaylar ve ihbarcılarla ilgili bilgilerin da elinde olduğunu paylaştı.

YETKİLİLER SUSAN

Çin Dışişleri Bakanlığı Matbuat Sözcüsü Zhao LijianJaoli Dien, “Bilmiyorum. Istimara yapmaktan kaçınacağım” dedi. İlgili bilgiler bundan sonra çevrimiçi namına görüntülenemese bile yetkililer, telefon dolandırıcılığına özen edin ve zatî bilgileriniz paylaşmayın şeklinde uyarılarda bulundu.

Bilgelik ihlalleri yüzdelik 14 arttı

 

Twitter, Elon Musk’ın veri talebini kabul etmeye hazırlanıyor

 

Malezya’da sav: Milyonlarca kişisel bilim 10 bin dolara satıldı

 

Kullandığımız uygulamalar hangi verilerimize erişiyor?

 

Share: