CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz tek türel teftişten ihtiraz etmez. Tam belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin pabuç numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara engel olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanları Kıymetlendirme Toplantısı, Ordu’üstelik düzenlendi. CHP Yerli Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Güç, İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Yılmayan Büyükerşen, Münevver Büyükşehir Belediye Başkanı Hırslı Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Cidal, Mersin Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kıymetiharbiye Albayrak katıldı.

Toplantının küşat konuşmasını fail CHP’li Torun, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Basın Işaret Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘yıldırı örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ait konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata akıllıca olduğunu tamlayan Torun, İktidar, değme kalem engeli çıkarıyor ancak belediyelerimiz cemi engelleri halkımızla birlikte aşıyor. Burada muvaffakiyetli olamadığını gören iktidar, bugünlerde dahi baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde şahit olduğumuz üzere ağız ağıza alacak operasyonları ile şehremaneti başkanımızı sindirmek istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz için özel vahit kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin birlikte gönderildiğini biliyoruz. Daha Çok Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler kadrolu eleman kabilinden oldular. Şurası hele iktidara yayımlamak istiyoruz; sizin yıldırı çabalarınız dahi saygınlık suikastlarınız dahi bize katiyen sökmez. Bizde korkup, sinecek belediye reisi dahi sizin matlup oyununuza yenilecek uray başkanımız bile asla yoktur dedi.

‘SOMUT YANLIŞLIK İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut cürüm ispatı söz konusu ise gereğinin yapılmasını dahi isteyen Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Türe Bakanlığı’dır, bire bir kişinin işe girdikten sonraları cürüm işleyip işlemediğini izlem edecek olanlar bile İçişleri Bakanlığı’dır. Güvenlik soruşturmalarını yürüten birlikte İçişleri Bakanlığı’dır. her etkin hakkında konkre yanlişlik ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu evvelce İstanbul’a, birçok belediyemize birlikte yaptınız ama hiçbir madde bulamadınız ve bulamayacaksınız. Hal böyleyken iktidarın sorumlu olduğu işler üzerinden şehremaneti başkanlarımızı karalamaya işlemek, gitmekte olan iktidarın acizliğinden başka bir şey değildir. ‘Teröristlerin ayakkabı numaralarına büyüklüğünde biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz tek hukuki teftişten irkinti etmez, mecmu belediyelerimiz şeffaftır. Ancak yıldırı örgütleri ile kol kolalama giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile de masaya oturan aynı iktidardan da alacak dersimiz yoktur diye niteleyerek konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU BÜYÜKLÜĞÜNDE MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ilgili eleştirilere bile yanıt veren Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde müstehzi bir kutlama töreni hazırladı. Bu coşkuya ortak olamayanlar dahi kutlamalara gölgelemek amacıyla ne yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz ki üzerinden yaklaşık tıpkı kamer geçmesine rağmen acıları bibi geçmemiş. Başkanımız hakkında sudan sebeplerle 30 sene esbak işlerden dünya 3 ayrı anket izni verdiler. Eşmek istiyoruz; bu kadar mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu büyüklüğünde mı erinçsiz oldunuz Benzeri sefer elan söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli mücadele saflarıdır. Ne yaparsanız yapın, ne soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve tek uray başkanımıza tıpkısı santim ansız kadem attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının ardından toplantı, basına sadık yerine devam etti.Share: