Çankırı haberleri: “Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda” Çankırı Karatekin Üniversitesi ikinci oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli TRT aracılığıyla planlı Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ikinci oldu.

Türkiye Radyo Göstergeç Kurumu (TRT) vasıtasıyla bu sene 8’incisi düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda finale artan projeler, ihsan gecesinde sahiplerini buldu. Geceye, finale küsurat Çankırı Karatekin Üniversitesi Sinema ve Göstergeç Bölümü öğrencileri 2 proje ile katıldı. Bergüzar töreninde danışmanlığını Öğr. Gör. Salih Köse’nin yaptığı, yapımını Karı Aydın Küsmen, Emre Taş ve Alperen Ayhan’ın üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında ikincilik ödülünün sahibi oldu.

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT Umum Müdür Yardımcıları, iletişimciler ve akademisyenlerin katıldığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba yarışmaya katılan öğrencilerini yalnız bırakmayarak yanlarında oldu.

Bergüzar gecesinde öğrencilerine destek veren ve mutluluklarına kuma olan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Harun Dikici, “115 üniversiteden 2213 öğrencinin 1615 proje ile katıldığı yarışmada öğrencilerimiz zat kategorilerinde sonuç 10’a kalarak bizleri gururlandırmıştı. Bu tün ise öğrencilerimiz Kadın Ziyalı Küsmen, Emre Taş ve Alperen Ayhan’ın yapımını üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında aldıkları ikincilik ödülü ile gururumuzu balaban tıpkısı mutluluğa dönüştürdüler. Konferans benzeri davanın, duygunun, kazanmak istenen mesajın, toplumsal olayların estetiğini ortaya tart marifetidir. Sanatçı da bu estetiği kendi tayf dünyası ve vizyonu doğrultusunda ruh güzelliği ile birleştiren bireydir. Bu anlamda biz sanata ve sanatçıya kaçınmak duyuyoruz. İşte bugün öğrencilerimiz da bu saygıyı adalet eden amal ortaya çıkartarak göğsümüzü kabarttılar. Düzentileme veren birlik arkadaşlarıma, öğrencilerime teşekkür ediyor ve tebriklerimi iletiyorum. Tığ mektepli odaklı benzeri hile anlayışı ile öğrencilerimizi, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye, onlara zait ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin girişimcilik ruhunu destekleyen ve onların önünü açan Türkiye’nin editörlük anlamındaki hafızası olan TRT’ye, TRT Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya ve TRT çalışanlarına teşekkürname ediyorum” dedi. – ÇANKIRI

Share: