Çanakkale’de HDP aracılığıyla terörist anısına gerçekleştirilen turnuvaya reaksiyon

SELIM Parti Nişan Çevre Başkanı Cihat Gılafçı, Kepez’üstelik HDP marifetiyle düzenlenen ayak topu turnuvasının ardından Nişan Çevre Belediye Reisi Birol Aslan’ın sözlerine ait yaptığı açıklamada, “Tıpkısı yıldırıcı anısına yapılan bitiş maçından rahatsız oldun mu? Olmadın mı” dedi.

10 Ağustos Çarşamba haset Çanakkale merkeze sınırlı Kepez beldesinde HDP Cahillik Merkezi ve HDP Kadın Meclisi aracılığıyla Acı Spor Kulübü’nün işlettiği halı sahada Eksiksizlik Kurkut Ayak Topu Turnuvası düzenlendi. Turnuvanın ardından Nişan Spor Kulübü Başkanı Ahmet Rasim Başak ve Cebel Spor Enfrastrüktür Sorumlusu Itibar Topsoy, “HDP Deneyimsizlik Merkezi eliyle Eksiksizlik Kurkut Ayak Topu Turnuvası düzenlenmiştir. Dağ Spor’un işlettiği halı sahada düzenlenen bu turnuvadan Cebel Spor Başkanı ve yönetimi namına bilgimiz, alakamız ve iznimiz katiyen olmamıştır. Kamuoyunda tartışıldığı kadar bizim birlikte milli duygularımızı zedeleyen tıpkısı davranıştır. Bu yüzden Cebel Spor’daki görevlerimizden incizap ediyoruz” şeklinde yayınladıkları açıklamayla incizap ettiklerini duyurmuşlardı.

İstifaların ardından açıklama özne YANLIŞSIZ Tümen Cebel Yer Başkanı Cihat Gılafçı, “HDP- PKK’nın iz organı olan Mezopotamya vukuf ajansı Cebel’üstelik keski ortamında futbol turnuvası finalini şöyle haberleştirmiştir, ‘HDP Çanakkale İl Deneyimsizlik meclisinin 2017 Diyarbakır Nevruz kutlaması sırasında alana bıçakla girmeye çalışırken, polisin ‘dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle keskin edilerek öldürülmüş Kemal Korkut anısına ayak topu turnuvasının bitiş maçını Cebel’de gerçekleştirdi. Final maçını Roj futbol takımı maçı kazanarak 1’inci oldu. Çiya erhat takımı ise turnuvanın 2’cisi oldu. Turnuvada 1’inci olan takıma Eksiksizlik Korkut’un fotoğrafı olan bire bir yürek bergüzar edildi’ Yukarıdaki yazılmış açıklama bize ilgili değil bunlar Nişan’bile benzeri terörist anısına düzenlendiğini öz iz organlarında engelsiz anlatım etmişlerdir” dedi.

“HDP’nin gönüllü avukatlığını tahsis etmek sana mı düştü”

Gılafçı sözlerinin devamında ise, “HDP Milletvekili Dersim Dağ’ın resmi Twitter sayfasında bu maçla ait PKK nişane organın yaptığı açıklamanın daha uzunu vardır. Şimdi buradan soruyoruz Acı Şehremini Birol Aslan, Nevruz kutlaması sırasında alana bıçakla girmeye çalışırken, polisin ‘dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle ızdırap edilerek öldürülen terörist üzere ayak topu maçı düzenlediğini açıklarken sen sebep böyle aynı turnuva finali yapılmadı diyorsun. HDP gururla zat ajanslarında, bilgelik portallarında yayarken sen sebep böyle benzeri madde yok diyorsun. HDP’nin fahri avukatlığını yazmak sana mı düştü? HDP kabul ederken sen sebep bulunmayan diyorsun. Bizim itirazımız güvenlik güçleri aracılığıyla öldürülen, yıldırıcı olduğu murafaa kayıtlarında sabit olan benzeri teröristin yerine düzenlenen turnuvanın final maçının Kepez’bile oynanmasıdır. Yoksa HDP’birlikte hep politik partiler da herhangi bir sivil topluluk bile ayak topu maçı ve turnuvası düzenleyebilirler. Israrla Birol Arslan’a bire bir posta daha soruyoruz demagojiyi bırak. Tıpkısı yıldırıcı anısına yapılan bitiş maçından erinçsiz oldun mu? Olmadın mı? Sorumuz bu kadar meydanda ve kemiksiz tek tıpkı cümlelik yanıt istiyoruz” ifadelerine vadi verdi. – ÇANAKKALE

Share: