Borçka’da danışma toplantısı gerçekleştirildi

Borçka Kaymakamı Kağan Contarlı, ilçede yapılması gereken ve yapılacak icraat için müzakere toplantısı düzenledi.

Contarlı, tıpkı tesiste planlı toplantıda, Borçka’nın birlik dinamikleri ile yegâne üst olması gerektiğini söyledi.

İlçenin gelişmesi için düşünüm alışverişini önemsediklerini dile getiren Contarlı, “Şehri yegâne başına ihata etmek değil, müşavere ederek tıpkısı arada tevcih etmek koca. Şehrimiz büyüyor, gelişiyor, gönlümüzden güzeşte bellik benzeri site yaratmaktır. Sizlerin görüşleri, fikirleri bizim amacıyla yüce. Onları biz teker teker değerlendiriyoruz. Gelişigüzel fikir üstelik bizim üzere değerlidir. İş adamlarımız ve esnafımız olsun, sizlerin bizlere ileteceği projeler ve görüşler doğrultusunda biz ilerleyeceğiz. Bunların beraberinde bile ayrımlı projelerde ve çalışmalarda birlikte sizlerin birlikte banko görüşlerini ahzetmek istiyorum.” dedi.

Contarlı, ilçenin saf güzelliklerini, burada çıkan kendi ürünlerini Türkiye’ye lanse etmek yeri geldiğinde dünyaya tanıtmak istediklerini belirterek, gelişim adamlarının görüşlerini kerte aldı.

Borçka Belediye Reisi Ercan Orhan ise ilçenin doğasıyla, çiçeği ve gölü ile turizm alanında ülkeye majör katkı sağladığını rapor ederek, ilçeye has demir elması ve Haçaçure armudun tescillenmesi üstüne çalışma yaptığını kaydetti.

Toplantıya, DOĞRU Öğür İlçe Başkanı Hüseyin Çakır, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttürk, Borçka Esnaf ve Sanatkartlar Odası Başkanı Muhammet Özkurt, gelgel müdür ve amirleri, gelişim adamları ve esnaf katıldı.

???????

Share: