Bolu’da Yeniçağa Gölü’ne 350 bin balık yavrusu salındı

Bolu’dahi üretilen 350 bin sazan balığı bala su Yeniçağa Gölü’ne bırakıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu’nda üretilen 350 bin çocuk sazan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Batman Valisi Ekrem Canalp, Yeniçağa Kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Reisi Recayi Edvar, Ekincilik ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Akarsu Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, Ekincilik ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, Bolu Orman Nahiye Müdürü Mahmut Şentürk, kat amirleri ve balıkçılar vasıtasıyla düzenlenen törenle suya salındı.

Böylece, Gölköy Akarsu Ürünleri Istihsal İstasyonu’ndan bu sene süresince üretimi yapılan toplam 4 milyon balık yavrusu suyla buluşmuş oldu.

Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gölköy’birlikte üretimi yapılan balıkların Türkiye’nin bir nice ilinde mevcut bağırsak göllere salındığını söyledi.

Toplam 5 milyon balığın göllere bırakılacağını anlatan Tiryaki, “İnşallah çöz sularda dahi yetiştirilen bu balıklar mutluluk ekonomisine bati yardım sağlayacaktır. Hem konsept balıkçılarına hem kooperatiflerimize hem da vatandaşlarımıza kandırıcı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.Share: