Beşiktaş-Trabzonspor maçının ardından

Spor Pupa Süper Lig’in 10. haftasında Trabzonspor’la 2-2 berabere küsurat Beşiktaş’ın teknik direktörü Valerien Ismael, karşılaşmada çok vebal yaptıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen matbuat toplantısında mütekellim Ismael, “Çokça üzgünüz. Evimizde galip gelemediğimiz 3. karşılaşma oldu. Maç zarfında topa daha çok cemaat olduk. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Çok çok vebal yaptık. Bu hataları bile Trabzonspor cezalandırdı. İkinci yarı şansımız elan fazlaydı. Fırsatları yakaladık ama değerlendiremedik, iki nöbet köylü geldik ama yetmedi. Çalışmaya ve gelecek haftadan itibaren yengi serimize bitmeme edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Ismael, taraftarların incizap tezahüratı ile ilgilendiren kendisine, “Hepimiz üzgünüz. Tepkiler bu yüzdendir, bu durumu anlayabiliyorum. Pozisyonumuz bibi yukarılarda ve benek farkı çokça mümasil. Tomar ekimde değil mayıs ayında kazanılıyor.” şeklinde düşünüm belirtti.

Görmüş Geçirmiş öğretmen, koşa forvete dönmesiyle ilişik namına “Henüz fazla tehlikeli görünmek üzere tıpkı şeyler yapmamız gerekiyordu, bunu Kavga’le yaptık. Hafta süresince çok çalıştı ve bu şansı adalet etmişti. Türe ettiği aynı golle ödülünü aldı.” ifadelerini kullandı.

Ismael, şöyle devam etti:

“Maçtaki uymazlık kararlarını ben veriyorum. Arada Bir 3 Türk kuralı bu kararları zorlaştırıyor. Akla Yatkın dengeyi bulmamız gerekiyor. Muleka sıhhatli kanattaki pozisyonunda goller attı. Forvetimizde Weghorst, Çarpışma ve Muleka var. Muleka soldan saldırış ettiğimiz aksiyonlarda sağdan çalışkan oluyor.”

Deneyimli öğretmen, Gedson Fernandes namına Dele Alli tercihi ile ilişkin namına ise “Dele hücuma çevrik ölçülü meydan. Sayı katkısı eden ayrımsız oyuncu. Kâh kararlar var, bu kararları ahzetmek süssüz olmuyor. Futbolcularımıza da bunu anlatıyoruz.” diyerek konuştu.

Rachid Ghezzal’ın sakatlığına birlikte değinen Ismael, “Bu konunun tıpkısı risk olduğunu biliyorduk. Kontrollü gittik haddizatında. 90 dakikayı tamamlaması edisyon olabilirdi. Eksiksiz hafta takımla antrenman yaptı ve tüm mesafeleri bitirme etti. Fenerbahçe ve Giresun maçına göre henüz hazırdı. Durumu yarın netleşecek.” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı teknik adam bu mevsim ilk kez 11’birlikte başlayan Francisco Montero üzere ise “İyi oynadı. Biz oyunu kurarken makul ayrımsız angarya gözetiyoruz. Montero bugüne hazırdı. Kendisi için üstelik zordu amma kalitesini ve rekabete amade olduğunu gösterdi. Bu birlikte kamu oyuncularımıza okazyon geldiğinde değerlendirmeleri konusunda idea kabil.” şeklinde konuştu.

Share: