Giresun haberleri… Giresun’da “3. Betik Fuarı” 22-30 Ilk Teşrin tarihleri ortada gerçekleştirilecek

Giresun Belediyesi’nce bu yıl 3. yol düzenlenecek betik fuarının 22-30 Ekim tarihleri ortada gerçekleştirileceği bildirildi.

Şehremaneti Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, fuarda literatür ve kanı dünyasında yer alan birbirinden değme üdeba ve yayınevlerinin Giresunlu kitapseverlerle buluşacağını belirtti.

Şenlikoğlu, fuara kül kitapseverleri nida ederek, “İnsanlar okumayla bilgelik sahibi olmayla kendilerini gerçekleştiriyorlar. Kendilerini zenginleştiriyorlar. Mektup fuarı yapıldığı günden bu yana çok iyicene, olumlu dönüşlere tanık olduk. Seçkin ant pusula fuarına gelenler de mutlu ayrımsız şekilde Giresun’umuzdan ayrıldılar. Belediye yerine pusula fuarımızın üçüncüsünü düzenleyecek olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl planlı fuarı 56 bini aşkın pusula severin mülakat ettiğine vurgu yapan Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

“Kitapların afsunlu dünyasında kaybolacağımız cesim ayrımsız kitap festivalinin hazırlıklarını tamamlamış bulunuyoruz. Fuarımızda herhangi bir dönüş farklı yazarlarımız imza ve söyleşi düzenleyecek. Burada takkadak betik değil yazarlarımızın üstelik imza günü var. Geçtiğimiz yılki fuarımızı 56 bini aşkın kitapsever konuşma etmişti. Bu bile şehrimizin kitaba ve okumaya vermiş olduğu değeri ve önemi ortaya koyuyor. Bu öğün de bire bir yoğunluğun oluşmasını bekliyoruz.”

Share: