Nihat Kahveci etkin yayında Beşiktaş-Trabzonspor maçını yorumladı! İşte benzettiği yemek

Süper Lig’in 10. haftasında Beşiktaş, sahasında Trabzonspor ile 2-2 berabere kaldı. Karşılaşmayı TRT Spor ekranlarında değerlendiren sakat topçu Nihat Kahveci, Valerien Ismael’i kaba eleştirdi.

“ÇIKAN KEMIRMEK KAPUSKA”

Nihat Kahveci, Valerien Ismael için yaptığı değerlendirmede, “Bu kadroda karides var, ıstakoz var, seretan var. Sâdır yemek kapuska. Burada haddinden fazla bereketli oyuncular var, ferah benzeri kol var. Kulübede alternatif birlikte var. Alli kesin ittifak imzalamış, kuvvetli olduğunda oynardım diye niteleyerek. Fenerbahçe derbisinde çok tuttun, kötüydü. Giresun maçında kötüydü, haddinden fazla tuttun. Alli esasen kadroda, yer mebzul şeyleri eden Salih amma Salih çıkıyor. Bu büyüklüğünde yara oynayan Josef ve Alli varken Salih çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Nihat Kahveci’nin yorumlarının devamı şöyle:

“ÇAMÇAK DOLUYOR”

“Bökelik adayısın, kadron ferah. İçeride Başakşehir ile oynadın, mebzul oynayarak yenildin. Fenerbahçe ile evinde 0-0 berabere kalıyorsun. Değişik rakibin Trabzonspor ile 2-2 berabere kalıyorsun. Bu 3 maçtan 1’inden bire bir yengi çıkarması gerekirdi bu kadronun. Bardak doluyor aha. Sayın Başbuğ maç öncesi destek açıklamaları yaptı. ‘Sayın Valerien ile bökelik kupası kaldıracağım’ dedi. Bu yıl mi evet, dayanabilirse seneye mi tamam? Onu bilemem. Bu zamanı belli sıfır ayrımsız kortej. Anlaşılan benzeri uyuşma bu hocayla olmuyor, muhtemelen tıpkısı kavil devam edelim diyor. Öveni üstelik eleştiren var, istemeyeni da eleştiren var.

“BEN BİR ÖZDEK DEMEM, DEĞIŞMEYEN VERİCİLER VERİR KARARI”

Alanya, Karagümrük maçlarında birlikte söyledim. İlk yarıda baziçe tamam. İkinci yarıda oyun gelişmiyor. Zaman peyrev oyuncu değiştirdi işte. Izleyici bile sonuç bekçi. Bağırdı ‘İstifa çekilme’. Ben benzeri husus demem, değişmeyen vericiler verir kararı.

“HİÇBİR OYUNCU DOKUNULMAZLIK DEĞİL”

Uğraş 25 saniyelerden geldi, elan erken oyuna girdi. Golünü üstelik attı, moral bile tamam. Canan Valerien Ismael, Cenk ileri uç oyuncusu oynamıyor vakit kaybetmeden, iyi dolay, sol civar oynar yani. Weghorst haddinden fazla dolgunca sezon başlangıcı yaptı amma hiçbir oyuncu dokunulmaz değil.

“TEKNİK DİREKTÖR HERKESE EŞİT OLMALI”

Temiz günah yaptı, 1 zaman bilahare oyundan aldın. Zaman Masuaku’yu alamıyorsun. Elhak bu almayacaksın filhakika amma adalet diyerek tıpkı madde var. Ustalık yönetmen herkese denk olmalı. Oyuncular çokça akıllıdır, zekidir. Sahanın içre ki bereketli, ki kırıcı agâh. Onu neden oynattığını de agâh. Dele Alli’yi izleyen oyuncu, lehtar sahada kalsın demez.

“BAZIÇE GİDİŞATI İYİ DEĞİL”

Beşiktaş taraftarı, tıpkısı karar vermiş. ‘İstifa’ çarpık çurpuk süssüz denilmez. Karar uygulanır mı bilmiyorum. Beşiktaş’ın düz içindeki oyun gidişatı bol değil. Bundan Sonra skorlar bile gelmiyor.

“SERGEN YALÇIN’A CÜMLE ‘HOŞ GELDİN’ DER”

Sergen Hoca için taraftar rastgele ant bağırır. Raf Öğretmen kendisi istifa etti diye biliyoruz. Bunu birlikte çakmak geçişsiz. Sergen Hoca’yı taraftar yollamadı kim. 30 bin kişi ‘Raf Öğretmen İstifa’ diyene büyüklüğünde kalmalı. Öyle bir kredisi var dedik burada. Sergen Öğretmen’yı hile yollamadı, taraftar göndermedi. Gelirse da herkes ‘Hoş geldin’ der.”

Share: