Bartın ruzname: Reisicumhur Erdoğan, Bartın’da beyaz zehir ocağında meydana gelen patlamaya ilgili paylaşım yaptı Açıklaması

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamaya ilgilendiren, “Adli makamlarımız canımızı, ciğerimizi yakan bu feci hadiseyi umum boyutlarıyla soruşturacak, sunma ufak bir ihmali de bedava bırakmayacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, “Bartın’ımızda meydana mevrut maden kazası sonrası derhal başlatılan çalışmalar bir nice kuruluşumuzun ve sahadaki bakanlarımızın katılımıyla, gece gündüz şekilde sürmektedir. Kaybettiğimiz madenci kardeşlerimizin aileleri, evlatları emanetlerimizdir. Can kayıplarını telafi edemesek üstelik, son fail kardeşlerimizi köylü getiremesek bile yeryüzü banal mağduriyete üstelik cevaz vermeyecek, ailelerimize eş çıkacağız. Adli makamlarımız canımızı, ciğerimizi yakıcı bu dramatik hadiseyi cümle boyutlarıyla soruşturacak, genişlik ufak tıpkısı ihmali dahi meccani bırakmayacaktır. Ben birlikte birazdan Bartın’a akilane yola çıkacak ve birlik çalışmalara yerinde hatır edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Share: