Altınovalı Pehlivanlar, Elmalı’ya uğurlandı

Yalova Altınova Belediyesi Güreş Takımı, 670. Tarihi Antalya Elmalı Semirtilmiş Güreşlerine dualarla uğurlandı.

Elmalı’ya haddinden fazla ongun hazırlandıklarını ve hedeflerin değişik boylarda departman fayrap etmek olduğunu dile getiren Altınova Belediyespor Güreş Antrenörleri Kaan Kaya ve Burak Kayaç, “Takımımızın genel durumu gayet gür. Çok ferah bir düzentileme programıyla bu dev organizasyona hazırlandık. Bize desteklerini esirgemeyen Altınova Belediye Başkanımız Dr. Pek Oral ve Meclis üyelerine, Kulüp Başkanımız Sedat Ok ve yönetimine teşekkürname ederiz” dedi.

“Türk’ün önceki güreş meydanı” olarak adlandırılan ve Kırkpınar’dan henüz çarkıt olduğu belirtilen “670. Tarihi Elmalı Semiz Güreşleri”ni güreş severler heyecanla bekliyor. 2-4 Eylül’de düzenlenecek müsabakalara 20 bin kişinin izleyici namına katılması bekleniyor. Kâh tarihi kaynaklara göre ilk Alperenlerin bölgeye yerleşmesiyle Türk ve Müslümanların çoğalıp mahiyet saldığı Antalya’nın Elmalı ilçesi, ağababa sporu güreşin geçmiş müsabakalarının yapıldığı yer olarak üstelik kayıtlarda meydan alıyor.

Namlı pehlivanların 1352’den beri kispet giydiği Tarihi Elmalı Semiz Güreşleri, bu sene 670’inci nöbet, pehlivanlara eş sahipliği yapacak. Kırkpınar’dan 9 yıl elan eski Elmalı Yağlı Güreşleri, 2-4 Eylül’de 15 bin nefis Recep Gürbüz Stadı’nda yapılacak.

Organizasyonda, 80 başpehlivan ile kestirmece 2 bin sporcu er meydanında olacak. Ayrıca güreşlerde 500 vazifeli vadi alacak. – YALOVA

Share: