AK Parti’li Özhaseki, Şırnak’ta “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizim işimiz fethetmek. Bazılarının işi benzetmek, münafıklık tür. Bazıları dış dünyanın aparatı namına buralara gelip rastgele makule kötülüğü yapabilir ama biz onlardan uzağız. Biz Cumhurbaşkanımızın birlikte talimatıyla yapmaya, inşa etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” dedi.

Özhaseki, bire bir otelde düzenlenen “2023’e Akilane Site Buluşmaları” programında, yıllar evvel alelhusus kardeşliğe, dostluğa, muhabbete mermi sıkanların yıktığı ve yaktığı bire bir şehirden düz yazı edilmiş, pırıl pırıl bir Şırnak’ta olmanın memnuniyetini yaşadığını söyledi.

Binbir cins güçlük içerisinde ülkeye bakım etmenin yollarını aradıklarını anlatan Özhaseki, siyasetlerinin kitap ve hizmet siyaseti olduğunu aktardı.

“Bizim işimiz fora etmek. Bazılarının işi gölgelendirmek, müzevirlik kabil. Bazıları dış dünyanın aparatı namına buralara gelip rastgele makule kötülüğü yapabilir amma biz onlardan uzağız. Tığ Cumhurbaşkanı’mızın birlikte talimatıyla yapmaya, inşa etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” ifadelerini kullanan Özhaseki, fırka namına yıllardır halkın zarfında ve halkın ayrımsız parçası oldukları için 15 seçimi kazandıklarını, 16. intihap için dahi metin ayakta olduklarını belirtti.

Özhaseki, Cumhuriyet Altını tarihi boyunca ne yapılmışsa iktidarları dönemindeki 20 yılda elan fazlasının yapıldığına dikkati çekerek sağlıkta yaşanan gelişmelere değindi.

“10 binden aşkın konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık”

Cumhuriyet Altını tarihi boyunca yapılan koşa misil yalnız 6 bin kilometre iken zaman 30 bin kilometreyi bulan koşa misil çalışmasının olduğuna dikkati calip Özhaseki, beher alanda liyakatli olduklarını dile getirdi. Özhaseki, şöyle konuştu:

“2015-2016 yılları, yara yıllardı. Bir Nice emek teröristlerce yakılıp yıkılmıştı. Şırnak merkezde cemi 5 bin 716 basamak, 400 civarında aksiyon yeri ve benzeri zamanda cami ve okul, 200 kilometrede akarsu kanalları yaptık. Cizre’bile tahminî 3 bin 100 hane, 200 iş yeri ve ekol, cami kadar içtimai tesisler, İdil’dahi 512 basamak, cami, taziyet evleri, Silopi’da 840 bölük yaptık. 10 binden aşkın konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık. Evi yıkılan kardeşimizin evi eskiydi, yeniydi demeden herkesin evlerini konfirmasyon ettik. Halen devam fail çalışmalarımız var. Bunları üstelik vatandaşlarımıza konfirmasyon edeceğiz. Devletin bunlar için harcadığı bedel bugünkü rakamla 10 milyarın üzerindedir. Bunlar Cumhurbaşkanı’mızın dirayetiyle, talimatıyla yapılmış olan işlerdir.”

Bölgeye hizmet etmeye bitmeme ettiklerini vurgulayan Özhaseki, yemeden içmeden bakım değil, Türkiye’nin kronikleşmiş hastalıkları içerisindeki henüz geçmiş iktidarların inç basmaya, çözmeye korktukları ne varsa onların de üstüne cesurca gittiklerini dile getirdi. Özhaseki, şöyle devam etti:

“Birisi özgürlükler meselesi. Meseleyi sadece başörtü meselesi adına üstelik almıyoruz. Buradaki kardeşlerimiz ‘Kürt’üm’ diyemezlerdi. Dilini konuşmakta yüklülük çekerlerdi, propagandasını yapmakta müşkül çekerlerdi. Tıpkısı vatandaşımız ‘Aleviyim’ demekte güçlük çekerdi. Bizim zamanımızda hizmetler geldi, bir zamanda özgürlükler bile sonuna kadar yıldızlı. Gezi olaylarında üç ilkokul ağacı kulp ederek her tarafı etrafı yakıp yıktılar. Üç ilkokul ağaç üzere bağıranlar tıpkısı ay bilahare CHP’li Yalova Belediyesinin 180-200 almanak çınarları kesti, bire bir yegâne sesleri çıkmadı. Gitmek ki bunların dertleri dikme değildi. Sözde 6-8 ağacı vesile edenler Türkiye’nin güçlenmesi için iri yatırımların hiç birisinin yapılmasını istemiyorlardı çünkü onların derdi belde ve ağaç değildi, başkaydı.”

Küçük Asya coğrafyasının dünyanın sunu çarkıt iskân yerlerinden biri olduğunu anlatan Özhaseki, binlerce yıldır insanların burada yaşadığını, behişt üzere aynı vatana topluluk olduklarını ifade etti. Özhaseki, şunları kaydetti:

“Burada tıpkısı olduk, heybet kurduk. Allah’a hamdolsun bayrağımız dalgalanıyor, ezanlarımız okunuyor. Derece Derece de güçleniyoruz. İşte bu uzanım birilerinin dışarıda hiç hoşuna gitmiyor. Bu ulus balaban bir kavim. ‘Bu ulus az buçuk elan güçlenirse heves coğrafyasına şef olur. O yüzden önlerini tefrik etmek lazım.’ Bir Tane fikirleri bu. Bunun içindir kim 50 yıl geçmiş FETÖ’yü bu milletin içine sokmuşlar. Yıllarca kandırmışlar yoksul fukaranın çocuklarını, zenginlerin parasını almışlar ve nihayetinde kime hizmet ettiklerini net olarak bilcümle ulus anladı. PKK örgütü bile anca.”

Toplantıya, Şırnak Şehremini Mehmet Yarka, YANLIŞSIZ Tümen Şırnak Mebus Rizgin Birlik, DÜRÜST Öğür Mardin milletvekilleri Cengiz Demirkaya ve Şeyhmus Dinçel, SELIM Öğür Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve DÜRÜST Öğür MKYK üyesi Orhan Miroğlu katıldı.Share: