AFAD’dan 10 ile kuvvetli yağış uyarısı! Sıra da galiba

AFAD Kıyamet ve Ivedili Format Hile Merkezi (AADYM), kuvvetli yağışlara karşı; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine ihtar mesajı gönderdi.

YARIN SABAH SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD yoluyla gönderilen uyarıda, kuvvetli yağışın tevessül tarihine ilişik birlikte bilgelik verildi. Buna göre yağışın sabah saatlerinden itibaren aktif olacağı tabir edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken tedarik alması gerektiğini altı çizildi.

AKOM’DAN ÜSTELIK UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kıyamet ve Koordinasyon Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe kadar hareketli olması beklenen bora yağışa alın tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

“3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren yer yer akva yağış ve kararsız albeni etkisini yine gösterecek. AKOM, İstanbul el geneli üzere 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Eylül Cumartesi gününe kadar vatandaşları gelişigüzel ihtimale alın tetik olmaları ve yapılan uyarıları izleme etmeleri hesabına uyardı.Share: