YouTube’dan bakir kazıma sansürü

YouTube artık kürtajı “yanlış brifing” başlığı altında denetleyecek. Yetkililer aracılığıyla güvenli car edilen kazıma yöntemleri üzerine kavisli bilgiler içeren videolar ve “almaşık” yöntemleri heveslendirme eden videolar, yöntem değişikliği kapsamında kaldırılacak.

Iştirak, Twitter’dan, “Bugünden başlayarak, önümüzdeki beş altı hafta süresince, emniyetli olmayan kazıma yöntemlerine ilişkin talimatlar sağlayan veya tıbbi hatalı bilgilendirme politikalarımız kapsamında kürtaj güvenliğiyle ilişkin yanlış iddiaları teşvik eden içeriği kaldıracağız” açıklamasını yaptı.

YouTube: Politikalar, esenlik yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayanıyor

Müşareket, YouTube’un afiyet ve tıbbi konulardaki politikalarının “afiyet yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayandığını” ve “insanları afiyet konularında mezun kaynaklardan gelen içeriğe bağlamaya” evleviyet verdiğini bildirdi.

Russian Today’in haberine göre giderek, kürtaj konusuyla ilgilendiren videolar ve kontrol sonuçları “izleyicilere yerli ve küresel keyif otoritelerinden rabıta ve bilgi sağlayan ayrımsız bilgelik paneli” ile etiketlenecek.

Ne olmuştu?

YouTube henüz ilk hatalı bilgilendirme politikasını, hele pandemi ile ilişkin, aşıların güvenliğine ait “yerel sağlık yetkililerinin veya DSÖ’nün yönergeleriyle çelişen içeriği” menetmek için kullanmıştı.

2022 başlarında, KÖLE’de koca açlık cihetiyle listeye “bebekler amacıyla asıl sütü yahut ticari yöntem namına mütenavip formüller” tanıtımı eklendi.

KUL’de kürtaj yanlısı protesto: 17 Kongre üyesine teftiş

 

BENDE’deki kazıma kaosunda kullanılmamış evolüsyon!

 

İki dev bankadan kürtaj turu!

 

Vatikan, KÖLE Erdemli Mahkemesinin kazıma kararından kıvançlı

 

KUL Efdal Mahkemesi’nden kürtaj kararı

 

Biden’ın kazıma yasası Cumhuriyetçilere takıldı

 

Share: