Süper Lig’de evvel galibiyetini düzlük Hatayspor yokuş peşinde

Spor Makat Süper Lig’de bu sezonki geçmiş galibiyetini beceri direktör Yanardağ Demirel’in takımın başında çıktığı ilk resmi maçta 8. haftada kayran Atakaş Hatayspor, yengi serisi yakalamayı hedefliyor.

Sezona istediği üzere başlangıç yapamayan Hatayspor, ayrımsız haftasını bay geçtiği ligde 7 maçta bir galibiyet, bir muadele ve 5 mağlubiyetle 18. tam bulunuyor. Bu karşılaşmalarda kalesinde 11 gol gören bordo-beyazlı ekip, rakip fileleri ise 4 defa havalandırabildi.

Tek galibiyetini, göreve geldiği önce maçta Yanardağ Demirel yönetiminde geçen hafta deplasmanda Demir Kol Sivasspor’a cebin kayran Hatay ekibi, çıkışa bırakmak istiyor.

Hatayspor, ligin 9. haftasında 9 Ekim Veriş haset sahasında Corendon Alanyaspor’u yenerek bağırsak sahada üstelik ilk galibiyetini almayı hedefliyor.

“Yanardağ Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik”

Pakt komutan vekili ve matbuat sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine, Sivasspor’u yenerek yengi hasretine son vermelerinden muhit bahtiyar olduklarını söyledi.

Lige elem bir kelle yaptıklarını aktaran Özat, çıktı yıpranmamış maharet direktörleri Yanardağ Demirel ve ekibiyle kendilerine kullanılmamış ayrımsız laf açtıklarını belirtti.

Özat, sabık hafta Sivasspor karşısında takımın domuzuna tıpkısı baziçe sergilediğini anlatarak, “Allah’a şükürler olsun beribenzer 6 maçtan sonradan 1 puanla girdiğimiz sabık haftada Yanardağ Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik. Futbolcuların reaksiyonunu de görmüş olduk. 41. dakikadan sonradan 10 güç artan takımımız, puana güvenilmez ihtiyacı olan, Avrupa’bile Türkiye’yi kumar fail Sivas’tan 3 puan almanın mutluluğunu salim olsunlar bize yaşattılar.” diye konuştu.

Mustafa Özat, ligde bulundukları yerden memnun olmadıklarını ve hedeflerine yayılmak amacıyla idare olarak çaba göstereceklerini vurguladı.

“Ligde on paralık menus olmadığımız bir yerdeyiz”

Alanyaspor karşısında dahi galip katılmak istediklerini dile getiren Özat, “Şu zaman ligde tek alışık olmadığımız tıpkı yerdeyiz. İnanın benek durumuna okşamak istemiyoruz. Hep yönetim kurulumuz bile bu şekilde. Esen olsun onursal başkanımız Lütfü Çarpışma ile sürekli müşavere ederek ve onun yönlendirmeleriyle önümüzü daha birlikte aydınlık geçmek amacıyla uğraşıyoruz. Bu haftaki maçı ahzetmek istiyoruz. Alanyaspor üstelik bulunduğu kaostan sıyrılmak istiyor. Tığ Volkan hocamız ve ekibiyle bereketli aynı ser yaptık. İnşallah öz evimizdeki önce galibiyeti bile alarak taraftarlarımıza 3 benek bağış ederiz.” ifadelerini kullandı.

Hedef, ligi önceki 10 ortamında bitirmek

Mevsim başında belirledikleri ligi ilk 10 içre hatim hedeflerini sürdürdüklerini nâkil Özat, şunları kaydetti:

“Sezon başında önce 10 dediysek zaman de evvel 10’u değerlendiriyoruz. Kafa pir olmadı, son adamakıllı olsun. Başlangıçlar çokça acele unutulur kâfi ki bu hafta güzeşte haftaki üzere başarımız bitmeme etsin. Gocunmak kırcı tünelden çıkarak Hatayspor’un akıbet 2 yıldaki müstahak olduğu puan sıralamasındaki hesabına dönmesini sağlayıp oradan ufuklara andırmak istiyoruz. Amacımız bu ama oraya gelmek amacıyla galibiyetler almak gerekir. Bunlar istemekle olmuyor, çalışarak oluyor.”

Özat, Alanyaspor maçında taraftarın tribündeki yerini alıp takımlarını desteklemesini istediklerini sözlerine ekledi.

Share: