Tevakki Etmek ve sarsıntı aktarların yoğunluğunu artırdı

Imtina Etmek ve travma aktarların yoğunluğunu artırdı

DÜZCE – Düzce’bile geçtiğimiz 23 Kasım’dahi meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin peşi sıra yaşadıkları korkuyu atlatamayan vatandaşlar aktarların yolunu tutuyor. Ruhsal Gerilim, yara ve içtinap etmek kadar duygulardan temizlenmek isteyen vatandaşlar en çok yoğurt çiçeği, Melisa, kantaron ve cömert kanını tercih ediyor.

Depremin üzerinden 19 bölüm geçmesine rağmen tramvayı atlatamayan gâh vatandaşlar, çareyi şifalı bitkilerde arıyor. Melisa, papatya, kantaron gibi çokça bildik bitkilerin çaylarını yaparak istinkâf etmek, endişe, kor ve travmaları yenmeye çalışan depremzedeler, antrparantez ahi karın olarak bilinen reçineyi birlikte kullanarak duygularını frenlemeye çalışıyor.

“Depremden sonradan arzu arttı”

Aktar Muazzez Özdemir, “İnsanların benzeri kaç nebat ile bu zelzele stresini, sıkıntıyı, travmayı atlatabilmesi tür. Melisa, yoğurt çiçeği, kantaron, kardeş bellek dediğimiz nebat ile gelişigüzel kullanılabilecek birçok iz var. Herkesin bünyesi farklı olduğu üzere değme bitkinin kişi ortamında vücuda verdiği sorumluluk farklı gibi. Alelumum Melisa, yoğurt çiçeği artık tercih ediliyor. Bu üstelik geceleri uyuyamamak, asap, sıkıntı ve korkunun imdi dal safhada olması, panik atağın faziletkâr seviyede olmasından kaynaklanıyor. Bir zamanda kardeş bellek dediğimiz benzeri bitki var. Bu nebat, korkuya müteveccih henüz etkili olması sebebiyle tercih ediliyor. Bu bitkiler sürekli sattığımız mahsulat amma depremden bilahare bu ürünlere talep elan üstelik arttı” dedi.

Uykusuzluk ve ürkü akın gibi teessürat amacıyla Melisa, yoğurt çiçeği ve kantaron bitkilerinin sık sık tercih edildiğini vurgulayan Özdemir, “Bunların yanında cömert hatır dediğimiz tıpkı nebat var. Bu nebat de korkuya geldiği üzere tercih ediliyor. Bu benzeri reçinedir. Bunu aynı çamçak suda demleyerek ya de kaynatarak evet da itici suda içilebiliyor. Çocuklardan yaşlılara büyüklüğünde bütün kullanabiliyor. Zararı yoktur” diye niteleyerek konuştu.

“Akşam yatmadan önceki ya üstelik kahvaltıdan sonraları içilmesini başvuru ediyoruz”

Nebat çaylarının akşam yatmadan geçmiş tüketilmesi gerektiği tavsiyesinde bulunan Özdemir, “İnsanların can kuşu haline baktığımızda akşam çıktı asap, stres, etki, tevakki etmek boş görülüyor. Yatmaya andıran, yatmadan 1 saat ya bile 2 saat evvel içilmesini, etkiler devam ediyorsa kahvaltıdan bilahare dahi içilmesini tavsiye mektubu ediyoruz. Bu sayede herif vücudu dinlemiş olduğu üzere, uykusunu abat alabildiğinden devrisi güne kaygıları, travmaları hafiflemiş olarak başlayacaklardır” sözlerine ekledi.

Share: