Telefona yaklaşmak yaşam süresini kısaltıyor

KÖLE’deki Buck Enstitüsü aracılığıyla yapılan benzeri araştırma telefon ekranlarına ince süre bakmanın hem hücre hem da başka organlara zarar verdiğini ortaya çıkardı.

Uzmanlar sonuç sinekleri üstünde yapılan incelemede görüntülük ışığına henüz az maruz kalanların henüz tafsilatlı yaşadığı belirlendi. Uzmanlar bu garip ışıkların tafsilatlı vadede adam bedeninde hasar yarattığını duyurdu.

Ekranlara uzun süre bakmanın gözde iltihaplanmaya etken olabileceğini açıklanan malumat insanları, gözlerin daima dış dünya ile etkileşim halinde olduğunu ve bağışıklık defans sistemlerinin henüz canlı olduğuna ilgi çekti.

Araştırmayı tay tay arabası Müderris Doktor Pankaj Kapahi, “Bilgisayara ve telefon ekranlarına uzun süre yaklaşmak ve kandil kirliliğine maruz kesilmek sirkadyen düzenini bozuyor. Gözün bağışıklığına zarar veriyor ve görmenin ötesinde bedenin düşüncesiz kalanına ve beyne hasar veriyor” dedi.

Uzmanlar, göz sağlığı ile genel keyif ortada bağlam olduğuna dikkat çekti. Selen insanları ekranlara uzun müddet bakmanın hayat süresini kısaltabileceğine dahi aksan yaptı.

Listeye dikkat: Arz çok ışıma kakavan 10 akıllı telefon!

 

2021’dahi telefonda 318 milyar zaman konuştuk

 

Share: