ÇANAKKALE – SUTAŞ Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, Troya Antika Kenti’ni gezdi

Avrupa Birliği (DENIZ) Türkiye Delegasyonu Başkanı Sefirikebir Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale’deki Troya Antika Kenti’ne ziyarette bulundu.

Kazı Heyeti Komutan Yardımcısı Prof. Dr. Reyhan Körpe marifetiyle karşılanan Meyer-Landrut, bölge ve antik şehir üzerine bilgi aldı.

Sefirikebir Meyer-Landrut, ziyaretinde yaptığı açıklamada, iki gündür Çanakkale’de bulunduğunu ve bölgeyi çokça beğendiğini söyledi.

Çanakkale’dahi geçmiş “Sayısal Ana Deniz Tüneli” etkinliğini gerçekleştirdiklerini, zaman ise “Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı”na katıldıklarını belirten Meyer-Landrut, AB projelerini bölgede hayata geçirdikleri amacıyla mutlu olduklarını ifade etti.

Avrupa Konseyinin, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırgan tutumu zımnında başından bu yana iki posta izlem ettiğini dile getiren Meyer-Landrut, şunları kaydetti:

“Avrupa Konseyinin bu süreçteki tutumu, ilk el namına Ukrayna’ya askeri ve iktisadi desteğin sağlanması, ikinci defa adına de Rusya’ya bu saldırılarını devam ettirememesi amacıyla güçlük uygulanmasıydı. Burada birlikte ana vesile adına bazen müeyyide araçları hayata geçirildi. Bunların uygulanmasıyla Rusya’nın saldırgan tavrının daha aşkın bitmeme ettirilmemesi amaçlandı. Önümüzdeki günlerde de düet yolu izlem ederek bire bir şekilde çalışmalarımızı bitmeme ettireceğiz.”

Share: