Şırnaklı ayrıntılar spor kurslarıyla tatili değerlendiriyor

Şırnaklı ayrıntılar spor kurslarıyla tatili değerlendiriyor

ŞIRNAK Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde ahali yetişek merkezi bünyesinde açılan hafta sonu kurslarına kız öğrenciler alçak bandaj gösterdi. Kuzey Irak sınırına sıfır noktada bulunan köylerde kız öğrencilerin yegâne umudu spor oldu.

Beytüşşebap ilçesine sadık Başaran köyündeki Cemil Semavi Ortaokulu ve Martir Ulvi Çakar Ortaokulu öğrencileri ahali yetişek merkezi bünyesinde açılan voleybol kursu üzere irade çok olunca meslek bahçesinde kurs verilmeye başlandı. Toplanmış 50 öğrencinin faydalandığı kurslar uzaklık tatillerde bile bitmeme ediyor. Açıklık tatili okazyon alim öğrenciler, spor üzere kolları sıvadı. Voleybol branşını seçen onlarca kız mektepli, öğretmenleri eşliğinde meslek bahçelerinde evire çevire ara geçiriyor. beden terbiyesi öğretmeni Samet Emre, hafta sonları kız öğrencilerine yönelik uçan top kursu verdiklerini söyledi. hafta içi birlikte alıştırma branşında erkeklere yönelik ibret verdiklerini aktaran Emre, “Kızlar ve erkekler çok azimliler. Aileleri de çok iştahlı” dedi.

beden eğitimi öğretmeni Gülsüm Merve Emre ise müdür yardımcısı olduğunu, öğrencilere müteveccih çalışmaları olduğunu kaydetti Emre, “Istekli basketbol oynadım zamanında ve hayalimdi karye okulunda öğrencilere müteveccih tıpkısı şeyler yapmak istedim. Demin onu yaşıyoruz. Haddinden Fazla pir benzeri ebat” ifadelerine vadi verdi.

Öğrencilerden Çokluk Ecer, haddinden fazla iyicene eğlendiklerini dile getirerek, kendileri için güzel bire bir parkur olduğunu ve hafta sonu geldiklerini söyledi. Deniz Adıyaman ise voleybolun çok sunturlu benzeri spor olduğunu ve herkese referans ettiğini dile getirdi.

Öğrencilerden Ezel Gökçe üstelik, kursta öğrendikleriyle Ankara’da yaşıtlarıyla bu arada maç fayrap etmek istediklerini kaydetti.

Share: