Sinop’a Barhana Fail Depremzede: “Benim Ora ile Tabiiyet Kalmadı”

MUSTAFA USTA

6 Gücük Ay depremlerinin peşi sıra Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinden Sinop’a göç eden depremzede Sami Doğan, “Duvarlar yıkıldı. O zaman anlatılmaz. Anlatmakla bitmez. Ben o zaman uyanıktım. İlk çevrim on paralık müzaheret yoktu. Yolum tesadüfen buraya düştü. Benim orası ile tabiiyet kalmadı” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Küçük Ay’ta meydana mevrut ve 11 ili etkileyen depremler sonrası Kahramanmaraş’taki evi yıkılan ve Sinop’a barhana eden Sami Doğan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Hareket sabahı tümce patırtı içindeydi. Telaşla dışarı çıktık. Bütün eşyalarımız evde kaldı. Onları almadık zaten. Duvarlar yıkıldı. O an anlatılmaz. Anlatmakla bitmez. Ego o dakika uyanıktım. Müzaheret çarşıya mevrut fakat bizim oraya arkalama gelmedi. İlk dolaşma hiç müzaheret yoktu. Benim ora ile tabiiyet kalmadı. Yolum hasbelkader buraya düştü. Ailem yok. Var ama onlardan uzağım, dağınığız. Burada kalmayı düşünüyorum. Sıhhatli olsun Sinop Şehremaneti Başkanımız ve Gösterişli Birliği Derneği bana koruyucu oldu. Hareket olduğunda insanlar dağdağa içindeydi. Bağrışma ve çağrışma vardı. Cümle koşuşturuyordu. Ailesini alan dışarı imdi.”

Share: