Rize bilgi: Rize’de okulların basketbol potalarını çığır lisesi öğrencileri yapıyor

Rize’de okulların basket potalarını meslek lisesi öğrencileri yapıyor

RİZE Rize’de iz lisesi öğrencilerinin ürettiği basket potaları ve masa tenis masaları ihtiyacı olan okullara gönderiliyor.

“Temel Eğitimde 10 Bin Ekol Projesi” çerçevesinde eğitimde okulların ihtiyaçları giderilmeye devam ediyor. Rize’nin Ardeşen ilçesinde mevcut Ardeşen Mesleki ve Maharet Rum Lisesi Araba Teknolojisi alanında basket potaları üretildi. Okulun alan öğretmenleri ve 11 Makine Tasarım öğrencisi yoluyla Rize ve Artvin illerindeki bulunan okullara toplamda 62 nüsha pota yapıldı. Üretilen potalar 50 nüsha ilkokul potası, 6 nüsha ortaokul potası ve 6 nüsha anaokulu potası adına üretildi. Okulda yapılan basket potaları Rize’nin 10 ilçesinde kâin 17 okula basket potası verildi.

Öte yandan Giresun Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi marifetiyle Rize’nin 9 ilçesindeki 18 okula masa topu seti yaparak teslimatına başladılar.

Konu ile ilgilendiren açıklamada bulunanan Rize İl Milli Yetişek Müdürü Engin Soğurgan, “Bakanlığımızın yürüttüğü ‘Asıl Eğitimde 10 Bin Ekol Projesi’ var. Bu projede okullarımızda iyileştirmeler yapılıyor. Bugünde bu projeyle ait birt okuldayız. Toplanmış 17 okula basket potası 18 okulumuza da masa tenisi seti yapıldı. Yaptığımız potaların montajını yapıyoruz. Okullarımıza dağıtımlarını yapıyoruz. Basket potalarımız Ardeşen Ardeşen Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi vasıtasıyla üretildi. Burada bizzat öğrencilerimiz basket potalarını ürettiler. Giresun Giresun Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi vasıtasıyla masa tenisleri üretildi ve dağıtımları yapılıyor” şeklinde konuştu.

Share: