O teleskoptan yıpranmamış his: Gezegende akarsu tayin etti

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan evrenin yıpranmamış görüntüleri kamu dünyayı hayran bırakırken James Webb’mağara keşifleri de bitmeme ediyor. Sonuç kendisine Erendiz ve uydularını üstelik görüntülemeyi başaran müşahit bu öğün birlikte tıpkısı dış gezegende su belirleme etti.

söz konusu aut seyyare, teleskobun önceki odaklandığı beş hedeften biri olan WASP-96 B. James Webb, Karina Bulutsusu’nu ve farklı hedefleri fotoğrafladığı yerde, WASP-96 B’yi üstelik analiz etti. Ve bili insanları bu dış gezegende su keşfettiler.

NASA, dış gezegenin atmosferine derinlemesine dalmak üzere kızılötesine mail aynı görüntüleyici kullandı. Bunu yazmak için fen insanları, kader süresince debi ederken gezegenin atmosferinden filtrelenen şans ışığını, filtrelenmemiş talih ışığıyla karşılaştırdı.

NASA, oluşturduğu grafikte sergilenen 141 veri noktasının herhangi bir birinin planet vasıtasıyla bloke edilen makul bir dalga boyu miktarını gösterdiğini söylüyor. Bu verilere bakarak NASA, dış gezegen için daha çok bilgelik edinebilir.

Elan önceki üstelik Hubble, 2013 yılında aynı dış gezegende su tespit etmişti. Bu keşifle gelişigüzel Webb’mağara birlikte suyu kemiksiz bire bir şekilde tespit edebildiği görülüyor. Webb’mağara tıpkısı dış gezegende akarsu tayin etmesiyle, yaşamı destekleyen aynı dış gezegen bulma şansı birlikte elan faziletkâr.

Gök cismi Jamess Webb feza teleskopuna çarptı

 

Çin’den uzaya dev rasatçı

 

Share: