Nazır Kirişci, Şanlıurfa ve Adıyaman’daki Hâkim Felaketinde 19 Kişinin Hayatını Kaybettiğini Açıkladı

Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Kahramanmaraş merkezli depremlerin iri yıkıma bozukluk olduğu Şanlıurfa ve Adıyaman’üstelik yaşanan sel felaketinde bütün 19 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci ile Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, bugün Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi’nde planlı toplantıya katıldı. Kirişci, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yeğin afetinde Şanlıurfa’mızda 16, Adıyaman’de 3, toplamda 19. Hayatını kaybeden bilcümle kardeşlerimize Allah’tan yağmur, yaralılara da müstacel şifalar diliyorum. Türkiye’nin ciharıyek yanından, ‘burada benzeri katkımız peki mu’ diye niteleyerek yardım eden aynı yığın sivil leşker kardeşlerimiz var. Bunlarla bu arada bizim de kamu adına, özellikle 98 gelişim makinası DSİ’ye ilişkin, 55 pare birlikte arazözümüz var. Bunlarla birlikte dahi 155 orman çalışanımız, 225 da DSİ çalışanımız atılmak için sahada birebir bakım veriyorlar. İhtiyaç olduğunda sayıların arttırılması tür. Şu anda tıpkı sürücü belgesi durumu olduğunu görüyoruz.”

Share: