Mustafa Sarıgül: “Ayak Topu sahalarında 8 Türk, 3 yabancı olmalı”

Mustafa Sarıgül: “Ayak Topu sahalarında 8 Türk, 3 yabancı olmalı”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Mersin E Tipi Kapalı Mapus önünde af çağrısında bulundu

Mustafa Sarıgül:

“Af talebimiz politik değil, vicdani tıpkısı taleptir”

MERSİN – Türkiye Değişim Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, “Ayak Topu sahalarımızda bilcümle alay malay bir kampanya başlatmalıyız, kazançlı ulusalcılık yapmalıyız. Futbol sahalarında 8 çıngı Türk, 3 lime ecnebi olmalı” dedi.

Sarıgül, Sazak programı kapsamında Mersin Ağacı E Tipi Ilişkin Delik önüne açıklamalarda bulundu. 9 Nisan tarihinde TDP Genel Merkezinden bire bir af çağrısında bulunduğunu hatırlatan Sarıgül, taleplerinin siyasi değil, vicdani olduğunu belirterek, “Sosyal hazar için affet Türkiyem, kardeşlik hukuku için affet Türkiyem, annelerin çocuklarına kavuşması amacıyla affet Türkiyem, babaların çocuklarına kavuşması amacıyla affet Türkiyem diyoruz” dedi.

TDK yerine af çağrılarına karşılık veren ve af çağrısını seslendiren fırka ve siyasetçileri tetik şekilde strateji ettiklerini söyleyen Sarıgül, mahkumların hayatla yine buluşmasını sunu teklifsizce tıpkısı şekilde tedarik etmek gerektiğini kaydederek, “Kendilerine ruh bilimsel bindi çevirmek geçişsiz. Uray başkanlığım döneminde bunların hepsini yapmıştım, tıpkı haddinden fazla talih mahkumu ile ilgilenmiştim. Felek mahkumları cezaevinden çıktıktan bilahare onların yaşamla buluşabilmeleri üzere önlerini açmıştım. Hele yıldız mahkumları cezaevinden çıktıktan sonraları onlara hareket imkanı sağlamalıyız, onlara soylu erki imkan sağlamalıyız ki, toplumla genişlik bol şekilde buluşsunlar. O nedenle benzeri misil henüz altını çiziyorum, bizim af talebimiz siyasi tıpkısı arzu değil, kesinlikle vicdani tıpkısı taleptir. Tıpkısı el daha şu anda 68. cezaevinin önündeyim, Sazak’den hep ulusuma sesleniyorum; af talebimiz kardeşlik hukuku içindir, kardeşlik hukukunun yeniden tahsis edilmesi amacıyla affet Türkiyem, affet Türkiyem” diye niteleyerek konuştu. Sarıgül; bayrağa, toprağa ve vatana cebin, ülkenin ayrılamaz bütünlüğüne cebin kenarlı suçların tamamının bu rica kapsamı dışında olduğunu birlikte ekledi.

Mersin programını yarıda öğürtlemek yerinde olduğunu rapor fail Sarıgül, “Birazdan televizyon programı sonrası Bartın’a akıntı edeceğim. Bartın’dahi pinpon altında artan, çoluğunun, çocuğunun rızkını kaplamak amacıyla mücadele veren madencilerimizi saygıyla, dostça bire bir kez elan özge ediyoruz. Hakk’ın rahmetine kavuşanlar var, mekanları cennet olsun. Yılgın altında umutla bekleyenler var, Allah’ım inşallah onları sağ selamet hepimizle buluşturur. Tıpkısı defa henüz ulusumuza başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Alt yapıya ehemmiyet vermeliyiz ve kişi evlatlarımızı yetiştirmeliyiz”

Mustafa Sarıgül, futboldaki yabancı aktör sayısıyla soru konusunda, “Ayak Topu sahalarımızda hep gelişigüzel tıpkı kampanya başlatmalıyız, ekonomik nasyonalizm yapmalıyız. Ayak Topu sahalarında 8 kesim Türk, 3 pasaj yabancı olmalı. Bakıyoruz Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon spor ve değişik bir çok spor kulüplerine 8 şerha yabancı oynuyor. Soruyorum bire bir Fenerbahçeliye, Galatasaraylıya, Beşiktaşlıya takımını kazara sayabilir misiniz? Sayamıyor, zira taraftar takımına yabancılaşmış vaziyette. O nedenle sahalarda 8 pasaj Türk olmalı, 3 pare ecnebi olmalı. O 3 devam yabancı birlikte Hagi üzere Alex kadar nitelikli futbolcular olmalı. Serencam 3 yılda Türkiye’ye 250’nin üzerinde ecnebi oyuncu gelmiş gitmiş ve bunların maliyeti 900 milyon doların üstünde. Bu paraları biz hangi yazık kim sokağa atmışız. O nedenle Sazak’den bilcümle spor kulüplerine çağrıda bulunuyorum; sahalarımızda 8 sunum Türk olmalı, 3 şerha dahi birinci sınıf ecnebi olmalı. Biz ast yapıya ehemmiyet vermeliyiz ve öz evlatlarımızı yetiştirmeliyiz. Bunu yapmadığımız taktirde koca milli takımımız gidip, 50 bin nefis tıpkısı cezire takımına yenilerek Türkiye’ye geliyor. Bu bile bizi sıvırya üzüyor” dedi.

“Sorumluluğumuzun bilincinde olan tıpkısı partiyiz”

İskenderun’un ülke olması amacıyla alçak ayrımsız çalışma yaptıklarını, alelhusus Balıkesir’üstelik ayrımsız noktanın, Konya’da bir noktanın belirlendiğini ve Mersin üzerindeki çalışmaların dahi bu anlamda bitmeme ettiğini rapor fail Sarıgül, şöyle devam etti:

“Sazak’üstelik hangi ilçenin diyar olması gerektiği yönündeki çalışmalarımız bitmeme ediyor şu an. Tarsus var, Anamur var ama tığ tabiatıyla kriterlerine bakıyoruz. Bizim şehir plancılarımız, hukukçularımız, en son düzeyde çalışmalarımızı yapıyoruz. Tığ fert davranamayız, sorumluluğumuzun bilincinde olan ayrımsız partiyiz. Biz benzeri yerin iklim olmasını açıkladığımız andan itibaren oranın pekâlâ diyar olması lazım. Çünkü biz devletimizi yönetmeye arzulu tıpkı siyasal partiyiz. O nedenle banko açıkladığımız mülk olacak ilçenin kriterlerine ayrıntılı bire bir şekilde bakmamız geçişsiz.”

Sarıgül, mapushane önündeki açıklamalarının peşi sıra son fail Kıbrıs Gazisinin ailesine taziyet ziyaretinde bulunurken, esnafla dahi bir araya geldi.

Share: