Milli Savunma Bakanı Akaret açıkladı: Kandil’e albeni harekatı yapıldı, 16 mağara imha edildi

Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret, Şırnak’ta “2023’e Akilane Kent Buluşmaları” programında konuştu. Mehmetçik’in nefesinin teröristlerin ensesinde olduğunu belirten Akar, 2 gün geçmiş sınırötesi aynı faaliyetler yapıldığını duyurdu.

“YEGÂNE YUMRUĞUZ, BIR TANE GÜCÜZ”

Akar, ” TSK, Asos’ta 140 kilometre derinliğe girdi ve 16 yıldırıcı mağarasını vurdu. Bizim herhangi bir işgalimiz alay konu akarsu değil. Türkler ve Kürtler kardeştir, tığ biriz ve beraberiz. Tek yumruğuz biricik gücüz. Bunun için vakit kaybetmeden zaman değil geçmişte birlikte kundak teşebbüsleri oldu. Bugüne kadar direndik, direnmeye devam edeceğiz. Bilcümle şehitliklerde Kürt, Arap, Türk müşterek yatıyor. Canımızı beraber ortaya koyduk. Fitneye fesata akarsu taşımayalım.” dedi.

“TERÖRİSTLER NEREDE, HEDEFİMİZ ORASI”

Icra Vekili açıklamalarına şöyle bitmeme etti: “TSK başta Kıbrıs’ta kalkmak üzere Azerbaycan Türkü’nü Libya’daki kardeşlerimizin da mevsuk davasında beraberinde olmaya bitmeme ediyoruz. en üst terörist aylak hale getirilene kadar mücadelemiz bitmeme edecek. PKK tek zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir, DEAŞ dahi Müslümanların temsilcisi değildir. Suriyeli, Iraklı vatandaşlar kardeşlerimiz bizim meselemiz teröristler. Pençe Harekatları bitmeme ediyor, balaban bir azimle, şişman bire bir kararlılıkla. Teröristler nerede hedefimiz ora.

“GÖRÜŞMELER ELIYLE HAL PEŞİNDEYİZ”

Yunanistan’ın provokatif eylemleri Türkiye’ye cebin serencam paye agresif tekebbür sergiliyorlar. Biz görüşmeler yoluyla hal peşindeyiz. Maatteessüf Yunanistan ızdırap yandaki niteliğinde, işleri karıştırmak istiyorlar. Aklı yakın sahibi Yunanlıların bunlardan vazgeçmesini istiyoruz. Ege’deki zenginliklerin barışsever şekilde paylaşılmasını istiyoruz.”Share: