Lüp içine giren yarasayı itfaiye aracı ekipleri çıkardı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bire bir eve şeb yarısı giren yarasa, eş sahiplerini da mahalleyi da ayağa kaldırdı. İtfaiye ekipleri yoluyla evde süren mesai ile yakalanan çocuk gece kuşu elan sonradan doğaya salındı.

Olay, esbak geceleyin Orhangazi’üstelik Muradiye mahallesi Yalova Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, tıpkısı apartmanın sunma üst

katında hararetli vatandaşlar evlerinde benzeri yarasanın girdiğini fark etti. Elan sonra kendi imkanları ile yarasayı yakalamaya etkin aile sakinleri liyakatli olamayınca durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine görüngü yerine mevrut itfaiye aracı ekipleri eve giren yavru yarasayı yakaladı. Elinde yakaladığı yarasa ile apartman dışına sâdır itfaiye personeli “Önceki olsun yarasa cömert, kavisli yerlere mi girdin, Türk itfaiyesinin kollarındasın, deminden haydi git evine güle güle” dedikten sonraları yakaladığı yarasayı doğaya saldı. Evlerine giren gece kuşu nedeniyle itfaiye çağıran eş sakinleri ise ekiplere teşekkürname etti. – BURSAShare: